„Nietykalni” filmem dla każdego

Sierpień 27, 2012

Na rynku filmowym coraz rzadziej można mówić o dobrych filmach, ponieważ większość z nich nastawiona jest przede wszystkim na to, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy. Z kolei wartościowe filmy bardzo często nie są docenianie przez widzów, przez co przynoszą bardzo małe zyski. Zupełnie inaczej jest z filmem „Nietykalni”, który wszedł na ekrany kin w 2012 roku. Ta nie tylko bawi człowieka, ale również wzrusza.

"Nietykalni"

fot.http://polskienapisy.blogspot.com/2012/02/nietykalni-2011-intouchables-napisy-do.html

Nowy świat

mieszka we Francji, ale nie urodził się w tym kraju. Został zabrany przez wujostwo do rodzinnej Afryki, jako najstarsze dziecko swoich prawdziwych rodziców. Niestety wpadł w nie najlepsze towarzystwo. Zagubiony we własnym życiu stara się przeżyć krętactwem oraz ciągłą ucieczką od odpowiedzialności. Wszystko jednak się zmienia, kiedy dostaje możliwość podjęcia pracy u kaleki. Ten może ruszać wyłącznie głową, poniżej jest całkowicie sparaliżowany. zostaje poddany próbie, ale cieszy się z rozwoju sytuacji, ponieważ ktoś mu w końcu zaufał. Dzięki jemu szczerości chory pracodawca staje się szczęśliwszy. Zaczyna zauważać, że świat to nie tylko ból, ale również chwile szczęścia, szczególnie jeśli spędza się je z bliskimi. staje się członkiem jego rodziny.

Gra i muzyka

„Nietykalni” zachwycają nie tylko niesamowitą historią, ale również grą aktorską. Główny bohater to postać trudna. Driss chce być twardy jak skała, ale jednocześnie jest bardzo delikatny. potrafi również widza rozśmieszyć do łez, a to za sprawą skontrastowania dwóch światów: francuskiego dna i bogatej sfery wyższej. Wspomnieć należy również o muzyce, która pojawia się w filmie. To ona wzrusza człowieka, dlatego w czasie rozdania Oskarów powinna ona zostać zauważona przez jurorów. „Nietykalni” to dosłownie dla każdego!

Comments

Leave a Reply