Medycyna estetyczna pomaga czy szkodzi?

Kwiecień 22, 2013

Dzisiejszy kult młodości i nieskazitelnego wyglądu powoduje, iż wiele osób decyduje się na walkę z oznakami starości. Dotyczy to szczególnie kobiet, które jak udowodniono przykładają większa wagę do tego jak wyglądają

Aktorki bez wyrazu

Zainteresowanie medycyną estetyczną widać szczególnie w gronie tak zwanych celebrytów, którzy często występują publicznie. Aktorki, których podstawowym narzędziem pracy jest ciało, decydują się na poprawę urody, wybierając zarówno metody inwazyjne jak i nieinwazyjne. Najpopularniejsze zabiegi to oraz botoks, który powoduje, iż skóra twarzy jest gładka i napięta. Nie wszystkim jednak taki wizerunek pasuje – aktorki, które demonstruje swoje ciało przed kamerą lub na dekach teatru nagle tracą wyrazistość. Ich mimika jest ograniczona, ponieważ substancje wstrzyknięte w skórę blokują ruchy. Tym samym ekspresja nie jest taka jak być powinna.

powiększanie ust lublin

Gdzie kończy się naturalność?

Powiększanie ust oraz inne zabiegi upodabniają człowieka do lalki – brak zmarszczek czy szczególnych rysów nie jest naturalny. Czy skazani jesteśmy na udowadnianie za wszelką cenę, iż nie starzejmy się? To naturalny proces, lecz mało która gwiazda lubi występować chociażby bez makijażu. Starość skazana jest na ostracyzm – nikt nie chce oglądać starych i brzydkich ludzi. Czy to sprawiedliwe i przede wszystkim… ludzkie? Zabiegi takie jak są powszechnie dostępne i każdy może z nich skorzystać. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i umiar.

Wiele aktorek decyduje się na powiększanie ust lublin, które stają się na tyle przerysowane, iż nienaturalne. Taka twarz wydaje się sztuczna!

Comments

Leave a Reply