Medycyna estetyczna, czyli współczesny kamień filozoficzny

Sierpień 7, 2012

Coraz prężniej działająca prowokuje do pytania – czy piękne jest to co naturalne czy to, co jest ulepszone dzięki pomocy chirurga? Dzisiejszy kult młodości powoduje, że wiele dojrzałych gwiazd korzysta z operacji. Niektórzy wstrzykują sobie botoks, inni poprawiają nos lub odsysają tłuszcz. Panie powiększają piersi i modelują usta – panowie uwypuklają kości policzkowe…

Wieczna młodość…

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która zarabia na siebie najwięcej. Dlaczego? Chirurdzy plastyczni działają głównie prywatnie. Nie narzekają na brak klientów – wiele ludzi poprawia swoją urodę jawnie lub ukradkiem. Wszyscy jednak mają wspólny cel – chcą wyglądać młodo i zadbanie. to stolica medycyny estetycznej. To tutaj znajduje się najwięcej salonów kosmetycznych, które proponują odmładzające.

medycyna estetyczna warszawa

Panowie też się upiększają

Medycyna estetyczna jest przyszłościowa – potwierdzają lekarze. Niektórym udaje się wykonać zabiegi, które jedynie dyskretnie poprawiają wygląd i samopoczucie. Inni jednak popadają w nałóg. Przykładem jest Krzysztof Ibisz, który wyśmiewany jest jak ofiara nadmiernego poprawiania swojego wyglądu. Prezenter telewizyjny wygląda obecnie lepiej niż dziesięć lat temu i prawdopodobnie nie zawdzięcza tego genom, lecz ingerencjom. Mit, mówiący o tym, iż medycyna estetyczna obejmuje jedynie kobiety został jednoznacznie obalony. Panowie również chcą wyglądać młodo i pięknie.

Dzisiejsza medycyna estetyczna warszawa przez niektórych traktowana jest jak coś normalnego. Kobiety i meżczyźni odwiedzają chirurgów jak dentystów.

Comments

Leave a Reply