Masaż i zdrowie

Grudzień 10, 2012

Na czym polega fenomen masażu? Gdy wracamy do domu, często prosimy partnera by pomasował nam szyję i ramiona. Lubimy dotyk na plecach czy stopach (zwłaszcza panie, które kochają buty na wysokim obcasie). doceniają również sportowcy, którzy po intensywnym treningu oddają się w ręce specjalisty, który doda im witalności, odpręży i zredukuje prawdopodobieństwo zakwasów.

Masaż dla ciała

Masaż ma wiele zalet. Przede wszystkim naprawdę relaksuje – gdy masujemy newralgiczne części ciała, pomagamy im na regenerację. To świetny sposób na odprężenie i odstresowanie się. Masaż może jednak mieć właściwości przede wszystkim zdrowotne – przyspiesza krążenie, dlatego też rozgrzewa . Dzięki temu pomaga naszemu metabolizmowi. Co to oznacza? Masaż może wspomóc odchudzanie! Osoby, które regularnie chodzą na zabiegi takie jak masaż, potwierdzają, że ich skóra staje się jędrniejsza i sprężysta. Z tego względu masaż sugeruje się paniom, które walczą z cellulitem. Dzięki masowaniu nie zlikwiduje się go całkowicie, ale można go w znacznym stopniu zredukować.

masaż świdnica

Masaż dla ducha

Masaż kręgosłupa pomaga tym, którzy skarzą się na bóle. Systematyczne zabiegi mogą pomóc osobom ze zwyrodnieniami. Ci, którzy mają częste bóle mięśni lub stawów również powinni sprawdzić jak działa na nich masaż. Technika i intensywność powinna być dobrana indywidualnie. Czasami pewne chore partie ciała nie powinny być masowane zbyt mocno – każdy masażysta zanim przystąpi do zabiegu powinien więc z nami porozmawiać. 

Zabieg taki jak masaż świdnica poleca się zarówno tym, którzy cierpią na bóle kręgosłupa, jak i osobom, które chcą się po prostu skutecznie zrelaksować. Wiadomo bowiem, że masowanie działa korzystnie.

Comments

Leave a Reply