Marchew na cały dzień, czyli problemy anorektyczek

Styczeń 11, 2012

Prawda jest taka, że rządzi dziś światem. Wszystko było by dobrze, gdyby ograniczała się wyłącznie do ubrań. Niestety, wpłynęła również na spostrzeganie ludzkiego piękna na tyle, że psycholodzy biją na alarm! Z dziećmi należy rozmawiać, uświadamiać całe społeczeństwo, aby typu anoreksja czy bulimia się nie rozpowszechniły, a istnieje takie prawdopodobieństwo. Widoczne jest to szczególnie w krajach, gdzie dopiero zaczynają swoją karierę. Wcześniej zachorowania na anoreksję były zerowe, dziś podniosły się drastycznie. Niemal 20 procent młodych ludzi zaczęło mieć na tej płaszczyźnie. Początkowo wszystko zaczyna się dość niewinnie, dieta składająca się z samej marchwi czy jabłek. To jednak wstępna .

Marchew w diecie anorektyczek – faza początkowa

fot.http://www.sodahead.com/living/do-you-have-anorexic-disorder/question-967497/

Dieta, czyli brak jedzenia

Anorektycy na początku uważają, że mają całkowitą kontrolę nad swoją dietą. Początkowo jedzą bardzo mało. Ich składają się z trzech, czterech marchwi czy 3 jabłek na dzień. Ich liczba ma oddawać przypominać prawidłowe posiłki. Z czasem to jednak nie wystarcza. Dieta przeraża się w brak pożywienia. Tak zaczyna się anoreksja, która dosięga dziewczynki, które mają niespełna 8 lat. Wszystko dzięki mediom oraz modzie, które narzuciły obowiązujący piękna. Co gorsza bezlitośnie go utrwalają. Nigdy dieta nie powinna składać się z samej marchwi czy jabłek. Do odchudzania należy podejść z głową i być pod stałą kontrolą lekarza.

Anorektyczki czesto najperw same uprawiają marchew volcano czy inne warzywa, aby znać jakość jedzenia, który spożywają. Później staje się to dla nich znacznie mniej ważne, ponieważ w ogóle nic nie jedzą.

Comments

Leave a Reply