Madera – wyjątkowa wyspa

Czerwiec 4, 2014

Madera to wyspa leżąca na Atlantyku – znajduje się nad Wyspami Kanaryjskimi, czyli na północ od Afryki. Cieszy się ona niezwykłą popularnością wśród turystów. Charakterystyczny jest dla niej łagodny klimat, a przede wszystkim stałe temperatury utrzymujące się przez cały rok. Oczywiście czasami zdarzają się też ulewy, ale to rzadkie zjawisko. Klimat taki sprawia, że na Maderze rozwija się niezwykle piękna i bujna roślinność.

źródło: neotravel.pl

źródło: neotravel.pl

Madera powstała w wyniku erupcji podwodnego wulkanu. I to w wyniku tych zjawisk powstał tak niezwykły krajobraz. Skały i kamienie, które wyrzucane były z wulkanu utworzyły wysokie szczyty górskie i jednocześnie głębokie doliny. Ukształtowały się też liczne wąwozy i klify. Tak różnorodne widoki sprawiają, że wyspa staje się jeszcze bardziej interesująca. Zajęcie znajdą tu entuzjaści zielonych dolin, gęstych lasów, pól oraz skalistych wybrzeży, z których można podziwiać cudowne klify.

źródło: neotravel.pl

źródło: neotravel.pl

W trakcie pobytu na Maderze koniecznie trzeba wybrać się na spacer wzdłuż Levadas. Są to kanały wodne przecinające całą wyspę. Wzdłuż nich biegną ścieżki, które prowadzą przez góry, doliny oraz różne tunele. Turyści bardzo cenią sobie możliwość korzystania z tych szlaków i podziwiania wyjątkowych krajobrazów. Spacer takimi ścieżkami nie jest też zbyt męczący, tak jak to ma miejsce w górach.

źródło: neotravel.pl

źródło: neotravel.pl

Warto również wybrać się na szczyt Pico do Arieiro – trzeci pod względem wysokości na Maderze. Można na niego wejść szlakiem lub wjechać. Ze szczytu możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na wyspę. 

Comments

Leave a Reply