Kurs żeglarza jachtowego dla kazdego!

Czerwiec 15, 2011

Nierzadko, przypadkowa przejażdżka łodzią czy też żaglówką, sprawia, iż zakochujemy się w tym sporcie i pragniemy więcej czasu spędzać na wodzie. Jest to , która bardzo wciąga, oraz relaksuje, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zdanie egzaminów oraz uzyskanie uprawnień, które pozwolą na samodzielne pływanie po morzach czy jeziorach.

Żeglarz jachtowy

Najniższym stopniem żeglarskim, który możemy uzyskać, a który pomoże nam spełnić nasze żeglarskie marzenia o wolności na wodzie, jest żeglarz jachtowy. Aby go zdobyć, nie trzeba posiadać wielu umiejętności ani dużego doświadczenia. Głównym wymogiem, jaki trzeba spełnić, jest ukończenie 12 lat, oraz odbycie specjalnego szkolenia, które pozwoli nam do podejścia do egzaminu państwowego.

Kurs

, pomoże nam zdobyć patent, dzięki któremu będziemy mogli prowadzić jachty żaglowe po wodach śródlądowych. Jednocześnie też, uzyskamy możliwość prowadzenia łodzi do długości 8, 5 metra po morzu, w odległości ponad 2 mil morskich od brzegu. Przed samym kursem, warto odbyć kilka morskich podróży w towarzystwie wyszkolonego kapitana, który wprowadzi nas w świat morskich podróży.

Chcesz odbyć kurs żeglarza jachtowego? Wind4You organizuje kursy na zwykłego żeglarza jachtowego, jak i starszego, umożliwiającego pływanie większą jednostką także po morzach.

Comments

Leave a Reply