Kryzys a branża budowlana

Luty 20, 2013

W każdym rozwiniętym kraju powinna być silna . Bez niej bowiem nie obejdą się żadne inne gałęzie gospodarki. Nawet te usługi, które można wykonywać z domu z użyciem wyłącznie komputera uzależnione są od powierzchni biurowej, która powstaje dzięki branży budowlanej. Kryzys pokazuje jednak, że firmy remontowe, budowlane, czy też Łódź mają po prostu mniej pracy, niż w latach poprzednich. Jest mniej zamówień. Deweloperzy nie śpieszą się do stawiania nowych bloków mieszkalnych wielorodzinnych, ponieważ istnieje ryzyko, że mieszkania te nie zostaną szybko sprzedane. Analogicznie jest z budową nowej powierzchni biurowej. W Warszawie, czy w Krakowie wciąż jest ona bardzo potrzebna, ale w wielu innych miastach nie ma zapotrzebowania na nowe .

wypozyczalnia-narzedzi-lodz

Jak się rozwijać?

Co wtedy powinny zrobić firmy oferujące wynajem maszyn budowlanych oraz wszelkie inne działające w sektorze budowlanym? Nie od dzisiaj wiadomo, że najbardziej pewnym źródłem zarobkowania dla tej gałęzi gospodarki będzie wygrywanie przetargów oraz realizowanie inwestycji państwowych. Praktyka jest oczywista: przetarg wygrywa ten, kto zaoferuje mniejszą cenę. Jeśli więc wypożyczalnia narzędzi Łódź ma przestępne stawki, w takich przetargach sobie poradzi.

Rzeczywistość realia przetargu i tak potem bardzo dokładnie weryfikuje. Nierzadko okazuje się, że zleceniodawca państwowy musi dopłacić do budowy drogi, ponieważ jej kosztorys był tak zaniżony, że aż nierealny. I tak będzie to tańsze, niż wynajmowanie nowej firmy.  

Sposobem na zarobek jest wypożyczalnia narzędzi łódź, oferująca sprzęt budowlany. Jej zysk jest jednak uzależniony od ilości klientów - zwykle firm budowlanych oraz remontowych.

Comments

Leave a Reply