Królestwo Belgii – dlaczego warto tam pojechać?

Czerwiec 4, 2012

Belgia, jest krajem, który ciekawi i zachwyca. Ci którzy zdecydowali się na odwiedziny tego kraju, pragną tam powracać, i jeszcze bardziej odrywać jej tajemnice, zwyczaje, piękne miejsca…

Czym nas zachwyca?

Belgia to przede wszystkim ogromna historia, którą widać w architekturze, pięknych miastach, licznych zabytkach, czy wspaniałych tradycjach. Pomimo tego, iż jest to stosunkowo niewielki , może poszczycić się iście królewskimi tradycjami i obrządkami. Zaskakujące dla nas Polaków, mogą być świąteczne, bożonarodzeniowe potrawy jakie znaleźć można na belgijskim stole. Wśród nich znaleźć możemy indyka, dziczyznę, homara, ostrygi czy pasztet z wątróbek. Wszystko to zapijane jest doskonałej jakości szampanem. Oprócz wykwintnej kuchni, będąc w Belgii, nie można nie spróbować typowych belgijskich frytek z majonezem, oraz doskonałych pralinek, które są symbolem tego kraju na całym świecie!

Co zwiedzić?

na ogół jeżdżą do największych miast tego kraju, takich jak , Antwerpia, Gandawia czy Brugia. Będąc w tych miastach, można zwiedzać liczne, romantyczne uliczki, atrakcyjne muzea, czy cieszące się dużą popularnością SPA. Warto zobaczyć unikalne i tradycyjne dla Belgii miejsca wyrobu prawdziwych koronek oraz tkania tkanin.

Popularne dziś busy do belgii, oferują całkiem niskie ceny za przewóz z innego kraju Europy, dlatego warto jechać tam i na własne oczy przekonać się, dlaczego tak wielu turystów pokochało ten kraj.

Comments

Leave a Reply