Kreujemy się na kogoś kim tak naprawdę nie jesteśmy?

Sierpień 19, 2013

Pęd ku nowoczesności jest zauważalny dość mocno, głównie za sprawą pism, programów telewizyjnych czy też stron internetowych propagujących typ człowieka dwudziestego pierwszego wieku. Trzeba przyznać, że wymagania są dość wysokie. A wszystko głównie sprowadza się do niezależności względem innych osób. Mamy być samowystarczalni, a podejmowanie z kimś współpracy musi być przemyślane. Ta kalkulacja naszego stylu życia wpływa destrukcyjnie na nasze znajomości, miejsce w społeczeństwie. Czasami nie potrafimy się odnaleźć w tak bezdusznej rzeczywistości, gdzie uczucia są zastępowane sztuczną wizją naszych związków, opartych głównie na płynących z nich korzyściach. Staramy się nadążać za modą, choć tak naprawdę wcale ona nas nie interesuje. Wykorzystujemy ją do pokazania się, zaistnienia w środowiskach, gdzie liczą się głównie pieniądze.

 

nowoczesne-meble

 

Współczesna moda


Zamawiamy oraz do naszego przestronnego mieszkania, choć też robimy to nie z pobudek poczucia smaku, stylu lecz chęci zaimponowania znajomym czy też partnerowi. Jest to przykre, że co niektóre osoby dają się złapać na taki styl życia. Mają pieniądze, które przeznaczają na kreowania siebie na kogoś, kto jest właśnie niezależny, wybitny. A przecież ważna jest szczerość. Nie zastąpią jej czy stylowe ciuchy, ale dla ludzi, którzy ją sobie cenią. Nowoczesna egzystencja promuje konsumpcję oraz przepych, byśmy wydawali pieniądze. Czasami nie wiemy jak postąpić i czujemy pustkę. Jednak dalej trwamy w bycie, który nie kształtuje nas uczuciowo. 

Każdy z nas z łatwością może nabyć modne meble i ubrania, jeśli tylko dysponuje odpowiednia ilością pieniędzy, które umożliwiają wykonanie podobnych zakupów.

Comments

Leave a Reply