Kosmetyki nie zdziałają cudu?

Luty 15, 2012

stają się coraz modniejsze. Eko-moda dosięgnęła zwłaszcza kobiety, które są w stanie wiele zrobić, a co ważniejsze wiele zapłacić za wygląd, który będzie świeży, piękny i …młody. Kult młodości jest tak silny w kulturze, że naprawdę trudno znaleźć przykład gloryfikujący starość.

Kosmetyki nie zmienią naszego życia

Bio kosmetyki reklamują się jako te, które nie używają do produkcji sztucznych składników. Dodatkowo uprawy roślin, z których tworzy się preparaty są ekologiczne, pozbawione pestycydów czy innych substancji chemicznych. Natura ponoć wie, co dobre, dlatego panie sięgają po kosmetyki, które mają nie tylko je upiększać, ale wręcz odmładzać.

bio kosmetyki

Warto dbać

Taka polityka jest podejrzana. Bio kosmetyki są droższe nie tylko dlatego, że ich produkcja być może kosztuje więcej, ale i po to by zarobić więcej na klientach, którzy szukają eliksiru na wieczną młodość. Choć wszyscy wiemy, że wygląd ma znaczenie drugorzędne, a tak naprawdę w kontakcie międzyludzkim liczy się wnętrze człowieka, to jednak wciąż podążamy ślepo za modą, która promuje głównie młode, szczupłe i prawie idealne osoby. Tymczasem bio kosmetyki jak każde inne nie mogą dogłębnie wejść w strukturę skóry. Poprawiają kondycję, ale nie w stanie całkowicie usunąć zmarszczek czy cellulitu. Czas i genetyka to wrogowie, z którymi nie wygramy… Czy warto więc je kupować? Tak, ponieważ pielęgnacja ciała jest ważna. Dobre nawilżenie jest istotne i faktycznie widoczne, szczególnie zimą, gdy nasza skóra narażona jest na mróz, po czym wysuszenie przy kaloryferze. Nie należy jednak kupować wszystkiego, co reklamuje się jako bio kosmetyki…

Comments

Leave a Reply