Koniec szkoły i co teraz?

Lipiec 13, 2011

Nie pozostaje nam nic innego jak podjąć pracę i zacząć zarabiać na siebie. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i udowodnić światu, że jesteśmy dorośli. Gdzie szukać pracy? Od czego zacząć? !

Internet źródło ofert, gdy szukamy pracy

Poszukiwanie pracy stało się dużo prostsze dzięki łatwemu dostępowi do internetu. Do dyspozycji mamy mnóstwo serwisów, które przechowują oferty pracy. Możemy również przeszukiwać oferty wpisując na przykład bezpośrednio w wyszukiwarkę frazę . Zalecane jest jednak zapoznanie się z niektórymi serwisami, które napotkamy na swojej drodze podczas przeglądania internetu. Dlaczego? Serwisy umożliwiają stworzenie własnego , podpowiadają jak powinno wyglądać, by pracodawca odbierał nas jako prawdziwych profesjonalistów. Przede wszystkim jednak przechowują również oferty osób poszukujących prace, dzięki czemu zostawiamy jakiś ślad w internecie, że poszukujemy pracy. Zamieszczamy w serwisie nasze lub tworzymy i podajemy nasze wymagania co do zatrudnienia. Działanie w ten sposób na dwa fronty zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia.

Gdzie jeszcze możemy szukać pracy?

Dobrym sposobem jest oczywiście przeglądanie gazet z ofertami pracy, warto pamiętać o często zapomnianej już telegazecie czy pomijanej w takich przypadkach tablicy ogłoszeń. Im więcej źródeł sprawdzimy tym większe szanse na znalezienie pracy. Poczta pantoflowa również jest jakimś sposobem. Może znajomi znajomych znają kogoś kto poszukuje do pracy osoby takiej jak my.

Jednym z ciekawszych sposobów aktywnego poszukiwania zatrudnienia jest odwiedzanie siedzib firm i rozmowy typu szukam pracy. Takie podejście jest szczególnie dobrze odbierane w zawodach wymagających kontaktów z klientem.

Comments

Leave a Reply