Komputer – przyjaciel czy wróg

Marzec 9, 2012

Nastały czasy które jeszcze niedawno były opisywane w książkach i filmach jako odległa przyszłość. Bardzo dużo z pomysłów autorów się nie spełniło ale rozwój techniczny i tak zadziwił wszystkich którzy żyją aktualnie na świecie. Właśnie dlatego każda firma która istnieje na rynku w tych czasach w rzeczywistości nie może się obyć bez komputera. Dzięki niemu jest zdecydowanie łatwiejsze programy płacowe umożliwiają szybsze i łatwiejsze rozliczanie się z przeróżnych rachunków oraz z urzędem skarbowym. Przeróżne aplikacje dają prezesom możliwość prowadzenia zaawansowanych statystyk i zestawień które są przecież w firmach bardzo ważnym czynnikiem wszystko. Nie wiadomo co by się stało gdyby nagle zabrakło techniki ponieważ ludzie już tak przyzwyczaili się do jej obecności że nie wyobrażają sobie nawet tego żeby jej zabrakło. Programy płacowe które tak bardzo ułatwiają to bardzo duża pomoc dla szefów i marketingowców, pozwala również unikać błędów jakie może popełnić człowiek.

– niezastąpiony pracownik

Mimo tego że wszystkie firmy wykorzystują komputery to nikt nie zdaje sobie sprawy z tego że aktualnie komputer staje się niezastąpionym pracownikiem. Programy płacowe, dane firm lub innych instytucji na dyskach twardych to teraz można powiedzieć że codzienność. Niestety skutkiem takiego stanu rzeczy są nowe choroby cywilizacyjne oraz nałogi takie jak nałóg internetowy który niedawno został zbadany przez lekarzy i okazało się że ma takie same właściwości jak ten wywołany przez palenie tytoniu czy picie alkoholu. Rozwój techniki staje się dla człowieka powili bardzo niebezpieczny ponieważ sfery życia które są powoli przenoszone do świata wirtualnego mogą nami kiedyś tak mocno zawładnąć że nie będziemy chcieli robić nic prócz siedzenia przed komputerem i przebywania w wirtualnej rzeczywistości. 

Bardzo często w nowoczesnych firmach do rozliczania się z pracownikami lub urzędami wykorzystywane są programy płacowe które w bardzo prosty sposób umożliwiają automatyzowanie systemu rozliczeń. Dzięki temu księgowi mają mniej pracy.

Comments

Leave a Reply