Klinkier przyczyną rozwodu?

Październik 12, 2011

para, problem, kłótniaO rozstaniach jest ostatnio głośno. Separacje, rozwody, kłótnie – rozchodzą się niemal wszystkie gwiazdy. Zdrady, milostki, romanse, pieniądze, różnica poglądów i sposobu na życie czy kariera – to najczęstsze powody separacji między ludźmi. Dolnośląska para, która chciała pozostać anonimowa, postanowiła rozstać się z powodu.. .klinkieru. Nazwiska pozostaną tajemnicą, ale o samej historii z pewnością będzie głośno!

„Jeśli nie chcesz mojej zguby, ładny wybierz luby”

Czym jest klinkier, który stał się przyczyną groteskowego sporu młodego małżeństwa? Jako tworzywo, często wykorzystywane podczas budowy czy remontu, sluży do tworzenia elewacji czy płytek. Po wypaleniu płyt glinowych, otrzymujemy trwały i matowy materiał. To właśnie klinkierowa , a raczej jej ostateczny wygląd skłócił parę. Klinkier jest wysoce wytrzymały zarówno na brud, jak i warunki atmosferyczne. Na rynku dostępny jest w różnych kolorach i kształtach płytek, co niekoniecznie pomaga kupujacym w wyborze. Młodemu małżeństwu nie pomogło wcale.

De gustibus non est disputandum

O gustach się nie dyskutuje. Niekiedy jednak, to właśnie różnice w pojmowaniuestetyki czy wyglądu powodują, że ludzie patrzą na siebie wilkiem. Tak też stało się na Dolnym Śląsku, gdzie klinkier ceramiczny stał się przyczyną do kłótni świeżo pobranej pary. Kobieta nie była w stanie przystanąć na wizję męża, ten zaś nie zgodził się na postanowienia małżonki, której entuzjazm wobec budowy wspólnego domu szybko zgasł. Być może budowę wspólnego gniazdka należy rozpoczynać przed sakramentalnym tak, by uniknąć różnicy, co do jego wyglądu, gdy jest już przysłowiowa „musztarda po obiedzie”

Całe szczęście firmy produkujące klinkier oferują tak szeroki wybór elementów wykończeniowych, że tylko w nielicznych przypadkach mozna spotkać kłótnie dotyczące elewacji i kończące się permanentnym rozstaniem.

Comments

Leave a Reply