Joga dla zestresowanych

Maj 13, 2013

W zachodniej cywilizacji nie jest traktowana jako filozofia, która uczy jak poprze wyrzeczenia i skupienie osiągnąć duchowe szczęście, ale raczej jako zestaw ćwiczeń. Jakie zalety posiada ?

dla tych, którzy nie radzą sobie ze stresem

Przede wszystkim podkreśla się, iż regularne praktykowanie jogi znacznie redukuje stres, który jest odpowiedzialny między innymi za odporność organizmu. Osoby, które nie wiedza jak poradzić sobie ze stresem mają problem z pamięcią, koncentracją, a nawet zdrowiem (również tym psychicznym). jogi są chwilą, gdy można zapomnieć o kłopotach codziennego dnia i skupić się na sobie. Z tego względu jogę poleca się zapracowanym kobietom, które muszą pogodzić obowiązki zawodowe z domowymi – joga jest momentem tylko dla nich.

kurs jogi szczecin

Odnaleźć zagubiony spokój…

Kurs jogi jest przeznaczony dla każdego – pomaga chudnąć, dlatego ćwiczenia zaleca się, tym, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Po jakimś czasie zauważalna jest redukcja bólu pleców czy napięcia mięśni. Joga odstresowuje, a więc i wpływa korzystnie na wygląd – to metoda na zmarszczki, z którymi walczy niejedna pani. Ze względu na medytacyjny charakter ćwiczeń jogę mogą uprawiać również kobiety w ciąży, które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. Spokojne ćwiczenia pomogą im wzmocnić ciało i zyskać świadomość poprawnego oddychania, które przyda się w czasie porodu. Kurs jogi to szansa na odzyskanie spokoju i ładnej sylwetki. Współczesny świat pędzi do przodu i powoduje, iż wiele ludzi nie ma czasu dla siebie i swojego ciała. To błąd.

Miejscem, które cieszy się coraz większą popularnością jest szkoła jogi. To nie tylko gimnastyka wzmacniajaca ciało, ale przede wszystkim sposób na pozbycie się stresu.

Comments

Leave a Reply