Jakie cechy powinien mieć architekt wnętrz?

Listopad 9, 2012

… tak kierunek studiów oferuje Łódź oraz inne większe miasta. Na czym polega  i jakie umiejętności powinien mieć ?

Zdolności plastyczne

Przede wszystkim architekt wnętrz musi oswoić się z tym, że wymaga się od niego chociażby odrobiny umiejętności plastycznych. To, co ma w głowie – musi bowiem umieć przelać na kartkę – zarówno tą prawdziwą, jak i komputerową. Przydaje się więc umiejętność rysowania i wrażliwość estetyczna. Dzisiaj rzecz jasna wiele rzeczy nie projektuje się z ołówkiem w ręku, ale z myszką. Komputery i specjalne programy powinny być znane przez studentów.

architektura wnętrz

Mobilność i kreatywność

Architektura wnętrz musi używać nie tylko zmysłu wzroku, ale i dotyku. Wybór faktur, dodatków przestrzennych bazuje często na dotykaniu, sprawdzaniu. Architekt wnętrz musi także być mobilny –  nie jest to praca wyłącznie w biurze przy biurku, ale przemieszczanie się do klientów, którzy oczekują pomocy w projektowaniu mieszkań, domów czy miejsc pracy.  Wyjazdy są więc normą. Taka praca ma jednak swoje zalety – od architekta wymaga się przede wszystkim tego, by zrealizował projekt na czas. To jak to zrobi, często klientów nie interesuje, ponieważ zwyczajnie się na tym nie znają. To pozwala architektowi na wiele swobody. Tylko upierdliwy klient będzie pytał go o każdy szczegół, zazwyczaj jednak ten chce zobaczyć dopiero efekt końcowy. Ten jednak powinien uwzględniać gusta i potrzeby nie projektanta, ale właściciela , którego powinien dobrze poznać.

Kierunek takie jak architektura wnętrz łódź jest polecany tym, którzy lubią zajmować się projektowaniem i mają zdolności plastyczne.

Comments

Leave a Reply