Jaki sport pomaga w odchudzaniu

Luty 7, 2011

nie powinno być ograniczane jedynie do stosowania diet. Najlepsze efekty można osiągnąć dzięki połączeniu aktywności ruchowej z odpowiednią dietą. Dietę powinien dobierać dietetyk, każdy organizm jest inny i to, że dla jednej osoby kapuściana jest wyjątkowo skuteczna, nie oznacza, że na każdego podziała. natomiast działa odchudzając niezależnie od płci, grupy krwi i predyspozycji genetycznych. Problem w tym który jest najskuteczniejszy.


Pierwsza 3


Naukowcy badając obciążenie mięśni podczas uprawiania sportu określili kilka dyscyplin posiadających najlepsze właściwości odchudzające. Na pierwszym miejscu znalazło się narciarstwo zjazdowe, sport ten uruchamia większość mięśni sportowca przez długi czas. Na drugim miejscu uplasowano , podczas tego sportu pracują mięśnie karku, rąk, klatki piersiowej, nóg grzbietu i brzucha, a więc wszystkie z tzw. dużych mięśni. Pierwszą 3 zamyka jogging, długotrwały wysiłek podczas biegu również ma zbawienny wpływ na sylwetkę.


Im więcej mięśni pracuje tym lepiej


Wszelka aktywność ruchowa ma właściwości odchudzające, im więcej mięśni pracuje podczas uprawiania danego sportu tym szybciej zrzucimy zbędne kilogramy. Istotnym czynnikiem jest także możliwość nieprzerwanego ćwiczenia przez długi czas. Duże obciążenie przez krótki czas poprawia siłę, ale w niewielkim stopniu odchudza.
 

Comments

Leave a Reply