Jaki powinien być fotograf ślubny?

Czerwiec 1, 2012

Jaki powinien być ? Przede wszystkim elastyczny i kreatywny. Dzisiaj uprawienie zawodu fotografa nie wymaga jedynie wykonania poprawnych zdjęć, ale i stworzenia odpowiedniego klimatu. nie jest bowiem ograniczony kliszą – robi tysiące zdjęć, z których wybiera te najlepsze.

Zdjecia w wodzie?

Nim dojdzie do sesji ślubnej należy jednak przemyśleć to jaki efekt chce uzyskać on i młoda para na zdjęciach, które będą nie tylko pamiątką, ale i śladem ich osobowości. Wiele sesji uwalnia potencjał aktorski ludzi, którzy pozują w najdziwniejszych miejscach. Z tego względu takie odważne odbywają się często po weselu – wówczas panna młoda nie drży o sukienkę, która może się zabrudzić.

fotograf ślubny

w mieście…

Fotograf ślubny zajmuje się więc przygotowaniem sesji, jak i psychiczne nastawieniem modeli. Musi wiedzieć jak pomóc im wydobyć uśmiech czy radość, która dobrze wygląda na fotografiach. Aby praca szla szybciej, powinien mieć osobę do pomocy, która będzie trzymała blendę czy pomoże przenosić światło. Plenery w miastach takich jak wymagają znajomości terenu i miejsc, które są fotogeniczne. Wiele młodych par oczekuje bowiem od fotografa pomysłów. Zdjęcia studyjne to powoli przeszłość, ponieważ są nienaturalne. Przesadna teatralność, ograniczenie przestrzeni i brak dziennego światła zostają zastąpiony przez zdjęcia plenerowe, które mają miejsce przeważnie w ogrodach botanicznych czy na ulicach miasta. Wówczas takie zdjęcia do dokument ślubu pary, ale i rzeczywistości, która ich otacza.

Jak się okazuje wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zdjęcia ślubne muszą być również pomysłowe. Z tego powodu warto zdecydować się zajrzeć na stronę http://fotoziemka.pl i szukać własnych inspiracji.

Comments

Leave a Reply