Jaki makijaż ślubny wybrać?

Maj 9, 2014

W dniu ślubu to panna młoda jest zdecydowanie najważniejszą osobą. Zatem wszystkie oczy będą zwrócone właśnie na nią. Musi więc wyglądać idealnie – a na to będzie się składać wiele czynników. Dlatego dużo wcześniej warto przemyśleć pewne istotne kwestie. Bardzo ważny jest choćby wybór odpowiedniego makijażu.

Co brać pod uwagę?

źródło: porady-slubne.blogspot.com

źródło: porady-slubne.blogspot.com

Na pewno trzeba dobrać , który będzie pasował do całej stylizacji oraz do naszej urody – podkreśli ją, ale nie przytłoczy. Dlatego nie może być zbyt ostry i krzykliwy. Zdecydowanie najlepiej wybierać delikatne, pastelowe odcienie. A poza tym warto unikać kosmetyków, które za bardzo błyszczą w świetle – będzie się to kiepsko prezentować na zdjęciach.

źródło: porady-slubne.blogspot.com

źródło: porady-slubne.blogspot.com

Jeżeli chodzi o oczy, to warto zdecydować się na trochę wyraźniejszy makijaż niż na co dzień. To na pewno dobra okazja na przedłużenie rzęs. Kiedy decydujemy się na takie podkreślenie oczu, to warto górną i dolną powiekę obrysować kredką do oczu. Na wewnętrzny kąt powieki należy nałożyć beżowy cień, a pozostała część może być ciemniejsza – grafitowa lub fioletowa. Oba kolory musimy rozetrzeć tak, by nie było między nimi widocznej granicy. Na koniec oczy podkreślamy tuszem.

źródło: porady-slubne.blogspot.com

źródło: porady-slubne.blogspot.com

Jeżeli oczy są podkreślone wyraźnie, usta mogą być pomalowane delikatniej. Można użyć błyszczyku lub pomadki w pastelowym kolorze. Najpierw jednak na usta nałóżmy odrobinę pudru i dopiero pomadkę – będzie trzymać się na ustach dłużej. Usta można też obrysować kredką i pomalować pomadką – warto stawiać na naturalne kolory. Makijaż musi być lekki, subtelny i jasny – wtedy będzie ozdobą panny młodej.

Comments

Leave a Reply