Jaka firma kurierska dostarczy naszą przesyłkę w całości?

Marzec 23, 2012

Wysyłanie produktów i towarów przez tanie kurierskie nie zawsze jest rozsądne. Takie firmy oszczędzają na wielu rzeczach, dzięki temu mogą zapewnić atrakcyjne ceny przesyłek. Wysyłając taką paczkę chcemy mieć pewność, że dotrze ona cała i zdrowa. Jeżeli zdarzy się tak za pierwszym razem, to wiele osób korzysta tylko i wyłącznie z takiego kuriera. Gdy wydarzą się problemy związane z dostarczeniem to zmieniają firmę przewozową. Nie biorą pod uwagę takiej firmy jak tanie kurierskie.

tanie-przesyłki-kurierskie

Kto jest winny uszkodzeniu?

Osoba wysyłająca musi zadbać o odpowiednie zapakowanie i towaru. Niektórzy o tym zapominają. Wkładają dany przedmiot i wypełniają tylko część pudełka gazetami. Nie jest to dobry sposób. Wystarczy, by została odwrócona i taki towar jest narażony za uszkodzenie. Podczas pakowania musimy odpowiednio zabezpieczyć dany przedmiot. Tak, by nic mu się nie stało. W niektórych przypadkach wina uszkodzenia nie leży po naszej stronie. Kurierzy śpieszą się i nie wkładają paczek do auta, tylko nimi rzucają. Dlatego wartościowe przedmioty powinniśmy ubezpieczyć. Gdy dojdzie do uszkodzenia w transporcie musimy domagać się wypłaty odszkodowania. Mało osób decyduje się na ubezpieczenie takiej przesyłki. Ma to związek ze środkami finansowymi.

Oczywiście nie zawsze muszą być złe. Takie incydenty zdarzają się sporadycznie. Osoba, która doprowadza do uszkodzeń może liczyć się ze zwolnieniem z pracy. odpowiada za takie przesyłki. Dlatego w razie konieczności zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za źle wykonywane obowiązki w pracy. Niekiedy jest to zwykły przypadek.

Wybierając tanie przesyłki kurierskie musimy ubezpieczyć wartościowe paczki, by móc w razie potrzeby żądać odszkodowanie.

Comments

Leave a Reply