Jak zaplanować urlop z dzieckiem?

Lipiec 23, 2014

W czasie urlopu chcemy wypocząć i się zrelaksować. Dlatego planujemy , który odpowiada naszym upodobaniom – wybieramy ulubione miejsce i formę spędzania czasu. Przed zupełnie innym wyzwaniem stają rodziny z dziećmi. Planując muszą mieć na uwadze przede wszystkim potrzeby . Taki urlop musi być dostosowany zwłaszcza do wieku dziecka.

źródło: gufik.pl

źródło: gufik.pl

Szczególnie wymagające jest zaplanowanie urlopu, gdy dziecko nie ma jeszcze roku. Wtedy to wymaga nieustannej uwagi, ale również wyjątkowych warunków. To wpłynie na wybór miejsca. Z pewnością będziemy chcieli wypoczywać w dobrze wyposażonym i spokojnym ośrodku. Poza tym musimy pamiętać o tym, że tak małe dzieci są bardzo wyczulone na zmiany klimatu. Warto zatem unikać wyjątkowo skrajnych lokalizacji – bardzo gorących czy zimnych. Taki urlop powinien przede wszystkim zapewnić ciszę i możliwość wypoczynku.

źródło: info.edziecko.pl

źródło: info.edziecko.pl

A co powiedzieć o starszych dzieciach – na przykład między 1 a 5 rokiem życia? Takie dzieci mają już inne potrzeby i inne możliwości. Warto zorganizować urlop, który zapewni dziecku możliwość zabawy. Kiedy wybieramy ośrodek wypoczynkowy, to sprawdźmy czy jest dostosowany do potrzeb takich dzieci – wyposażony w plac zabaw, różne atrakcje, ale też zabezpieczenia. Dzieci są też pełne energii i potrafią się zająć zabawą przez dłuższy czas. Idealnym rozwiązaniem będą choćby wczasy nad morzem – dzieci bawią się na plaży, a rodzice mogą wypoczywać.

źródło: malinowewzgorza.pl

źródło: malinowewzgorza.pl

Starsze dzieci można zabrać niemalże w każde miejsce i warto zaplanować dla nich wiele atrakcji. Dzieci będą chętnie chodzić na spacery, bawić się i uprawiać sporty. Jest to najlepszy moment na planowanie aktywnych wakacji.

Comments

Leave a Reply