Jak wykończyć ścianę nad blatem kuchennym?

Październik 24, 2014

Blat kuchenny to przestrzeń, którą wykorzystujemy do wykonywania różnych prac. To tutaj przygotowujemy wszystkie posiłki. Dlatego też ściana, która znajduje się nad blatem kuchennym jest szczególnie narażona na zabrudzenia. Powinna być zatem wykonana z takiego materiału, który łatwo będzie wyczyścić z różnych plam. Powstaje zatem pytanie, jaką ją wykończyć, by nie szpeciła naszej kuchni?

Możliwości mamy na szczęście kilka. Możemy wybrać takie wykończenie, które będzie odpowiadało naszym upodobaniom oraz możliwościom finansowym.

źródło: jakurzadzic.com

źródło: jakurzadzic.com

Najpopularniejszym rozwiązaniem będzie ułożenie nad blatem płytek. Płytki są odporne na różne czynniki i łatwe do wyczyszczenia – bez problemu usuniemy z nich wszelkiego rodzaju plamy. Ich powierzchnia nie niszczy się pod wpływem działania różnych środków czyszczących. A dzięki temu nie tracą swojego wyglądu i stanowią ozdobę kuchni.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Innym rozwiązaniem jest założenie w tym miejscu tapety. Należy oczywiście wybrać tapetę, która będzie zmywalna. Dzięki temu łatwiej będzie ją utrzymać w czystości. Jedną z możliwości jest wybór tapety winylowej.

Równie dobrze ścianę nad blatem kuchennym można po prostu pomalować. Jednak trzeba wybrać odpowiednią farbę – odporną na czyszczenie i ścieranie. Wtedy również bez problemu będzie można z niej usuwać wszelkie zabrudzenia.

źródło: mowimyjak.pl

źródło: mowimyjak.pl

Inna możliwość to montaż szklanej tafli nad blatem. Może być to szkło gładkie, kolorowe lub z fakturą – dzięki temu stanie się ozdobą kuchni. A szkło jest bardzo praktyczne – jest odporne na ścieranie i łatwo usunie się z niego powstałe zabrudzenia.

Comments

Leave a Reply