Jak wykonać idealny pedicure?

Lipiec 17, 2014

Na wygląd kobiety będą wpływać różne czynniki – makijaż, fryzura czy manicure. Nie wolno jednak zapominać o jeszcze jednej, bardzo istotnej kwestii. Szczególnie latem musimy odpowiednio zadbać o nasze stopy. A zadbane stopy wymagają idealnego . Jak taki wykonać?

Pedicure z powodzeniem możemy wykonać w domu. Na pewno jednak trzeba na to zarezerwować odpowiednią ilość czasu i się nie spieszyć. Tylko wtedy uda się nam uzyskać najlepszy efekt.

źródło: blog.anoriell.eu

źródło: blog.anoriell.eu

Na początku musimy odpowiednio nawilżyć stopy. Aby zmiękczyć skórę, warto pomyśleć o ziołowej kąpieli. Można też postawić na zmiękczające sole do kąpieli. Następnie na stopy nakładamy peeling. Suchy naskórek usuniemy tarką, dzięki czemu stopy staną się delikatne i ładniejsze. Po wykonanym peelingu należy na skórę nałożyć nawilżający krem.

źródło: salonhelena.com

źródło: salonhelena.com

Następnie możemy się już zająć paznokciami. Na początku odsuwamy skórki przy pomocy drewnianego patyczka. Następnie należy spiłować paznokcie – najlepiej używając pilnika szklanego. Kolejny krok to polerowanie paznokci. Warto w tym celu wykorzystywać polerkę kilkustopniową – osiągniemy odpowiedni połysk. Następnie należy odtłuścić paznokcie i w tym celu można wykorzystywać zmywacz. Jest to ważne, gdyż lakier na paznokciach będzie się dzięki temu dłużej trzymał.

źródło: gabinet-imago.blogspot.com

źródło: gabinet-imago.blogspot.com

Warto też położyć odżywkę lub bazę pod kolorowy lakier. Dzięki temu ochronimy płytkę paznokci przed żółknięciem. I na końcu malujemy paznokcie wybranym lakierem. Tak wykonany pedicure z całą pewnością będzie się prezentował świetnie.

Comments

Leave a Reply