Jak wybrać pościel do sypialni?

Lipiec 29, 2014

to pomieszczenie, w którym chcemy się czuć wyjątkowo komfortowo. Musi być wygodne, ale przede wszystkim przytulne. Jeżeli wystrój sypialni zaczyna się nam nudzić, wcale nie musimy myśleć o remoncie. Wygląd sypialni możemy odświeżyć wybierając nowe dodatki. Szczególnie warto pomyśleć o wyborze nowej pościeli. A przecież na rynku mamy do wyboru w różnych kolorach, wzorach i z różnych materiałów. Dobierzemy ją zatem do sypialni w każdym stylu.

źródło: Achica.com

źródło: Achica.com

Wybierając pościel musimy znać wymiary poduszek i kołdry – pościel nie może być ani za duża, ani za mała. Bardzo ważne jest też, by dobrze przemyśleć, z jakiego materiału pościel wybrać. Najpopularniejsza jest oczywiście pościel bawełniana, która jest bardzo przyjemna w dotyku. Wybierając pościel, warto sprawdzić na metce, jaka jest dokładnie zawartość bawełny i ewentualnie z czym jest zmieszana. Popularna jest również pościel z kory, która jest trochę grubsza. Jej zaletą jest chropowata struktura – pościel ta jest bardzo praktyczna, gdyż nie wymaga prasowania.

źródło: Achica.com

źródło: Achica.com

Swoich zwolenników ma również pościel z satyny. Jest ona niezwykle elegancka, delikatna i błyszcząca. Co więcej, satyna naprawdę dobrej jakości umożliwia swobodne oddychanie skóry. Poza tym dostępne są również pościele z satyny bawełnianej. Wykonane są z bawełny, ale mają satynowy splot.

źródło: Housetohome.co.uk

źródło: Housetohome.co.uk

Jeżeli wybierzemy materiał, to pozostaje nam tylko wybrać kolor i wzór dla pościeli. Wszystko zależy od naszego gustu i wystroju sypialni oraz efektu jaki chcemy osiągnąć.

Comments

Leave a Reply