Jak wybrać pierwsze auto?

Grudzień 1, 2011

młody kierowca, auto, daciaWybór pierwszego własnego pojazdu nigdy nie nie był prosty, wybrane cztery kółka muszą być funkcjonalne i komfortowe, dlatego warto na trzeźwo dokonać wyboru. Pojazd powinien spełniać pewne warunki nowego właściciela, a jednocześnie nie kosztować wiele. Wyszukać pojazd używany w stanie idealnym i z wymarzonym kolorem to często tylko i wyłącznie marzenie, które zderzone z rzeczywistością pozostawia smutek i żal. Szukanie pojazdu, który posiada bogate wyposażenie, jest niedrogi w eksploatacji i nie będzie pochłaniał ogromnych sum pieniędzy na paliwo może potrwać nie tygodnie, a nawet miesiące!

Bogaty wybór marek

Rozbudowany polski rynek motoryzacyjny jest pełen marek pochodzących z różnych zakątków świata. Najpopularniejsze w naszym kraju są samochody niemieckie oraz japońskie. Jednak nie brakuje także aut wykonanych w innych krajach. Przeglądając oferty sprzedaży naprawdę jest w czym wybierać.

Auta spośród, których możemy dokonać wyboru jest wiele: Renault, Mercedes, czy , a modeli tych firm produkujących pojazdy jest jeszcze więcej. Dość modnymi autami stały się ostatnio Golf, to dlatego, że jest to dwuślad tani i w miarę wytrzymały. Jeżeli kupujemy po raz pierwszy i jesteśmy świeżym kierowcą to warto pomyśleć o oszczędności paliwa, nie musi być zapierający wdech w piersiach ważne by był funkcjonalny i na wyposażeniu posiadał odpowiednie pakiety takie jak poduszki powietrzne, abs czy wspomaganie kierownicy. i Skoda czy VW to jeden koncern, większość samochodów Skody opiera się o Volkswagena czyli solidnej i uznanej marki aut, która zawsze budzi respekt i kojarzy się z wysoką jakością wykonania i trwałymi materiałami samochodowymi.

Podobne rozwiązanie oferują francuskie marki Peugeot, Renault oraz należąca do tej ostatniej . Auta te są w dużej części wyprodukowane na podzespołach wręcz identycznych, szczególnie jeśli chodzi o części eksploatacyjne. Nie można jednak myśleć, że kupując nowe Renault, możemy kupować tanie części do Dacii Logan. Logan korzysta z podzespołów starszych modeli, podobnie jak pozostałe pojazdy tej marki.

Droższe auto, tańsza eksploatacja?

Zakup droższego, ale dającego pewność stanu technicznego auta niesie za sobą wiele korzyści, jednak młody , który zaczyna prawdziwą przygodę z ulicą i prowadzeniem auta, może stracić czujność i zarysować lub stłuc karoserię. W takiej sytuacji ceny elementów mogą być przekraczające kieszeń kierowcy, a nigdy nie wiadomo ile jeszcze będzie się edukował na temat poruszania w ruchu ulicznym. Nawet najdokładniejszym kierowcom zdarzają się kolizje, nikt nie jest doskonały, jednak tym bardziej należy zwracać uwagę na taki fakt podczas zakupu pierwszego środka transportu. Pojazd, który posiada już kilkuletni staż i będzie jeszcze dodatkowo kilka razy puknięty, nie będzie go tak szkoda jak nowego pojazdu.

Master Sport oferuje piese dacia - zamienniki do aut marki Dacia. Firma ta dba o wysoką jakość i niskie ceny.

Comments

Leave a Reply