Jak wybrać okno dachowe?

Marzec 15, 2015

Przestrzeń na poddaszu daje bardzo ciekawe możliwości – można tutaj urządzić wygodne i oryginalne wnętrza. Kluczową sprawą w urządzaniu poddasza jest zapewnienie dostępu do naturalnego światła. Dlatego należy wybrać odpowiednie dachowe, pamiętając również o tym, że mogą one zdobić pomieszczenia na poddaszu. Ale jak to zrobić i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji?

źródło: nasz-dach.pl

źródło: nasz-dach.pl

Najważniejszą sprawą jest wybór modelu takiego okna dachowego. To od tego będzie zależał komfort użytkowania okien, w tym również wygoda związana z ich myciem, oraz oświetlenie wnętrza. Na szczęście do wyboru jest całkiem sporo różnych modeli, w tym między innymi okna obrotowe. Ten rodzaj okien idealnie nadaje się wyższych wnętrz. Opcja obracania okna daje do nich łatwiejszy dostęp, dzięki czemu bez większych problemów można je wyczyścić. Przez otwarte okno do pomieszczeń napływa też spora ilość świeżego powietrza. Takie okna prezentują się również bardzo ciekawie.

źródło: ladnydom.pl

źródło: ladnydom.pl

Inną możliwością jest montaż okien uchylnych. Posiadają one klamkę, tak jak w wypadku normalnych okien. Klamka umieszczona jest w takim miejscu, by łatwo i wygodnie się je otwierało. Kiedy obok siebie umieszczone są dwa okna, łatwiej jest je umyć z zewnętrznej strony, korzystając z możliwości uchylenia sąsiedniego okna.

źródło: domenadom.pl

źródło: domenadom.pl

Do wyboru są również okna, które łączą te dwie funkcje – okna uchylno-obrotowe. Są one oczywiście najbardziej funkcjonalne i praktyczne. Przy wyborze okien warto też zwracać uwagę na zastosowane materiały, wykończenie i kolor. Dzięki temu udaje się dobrać okna pasujące do aranżacji poddasza.

Comments

Leave a Reply