Jak wybrać idealną lampę podłogową?

Listopad 7, 2014

Kiedy wybieramy dla wnętrz naszego domu, zazwyczaj myślimy przede wszystkim o oświetleniu górnym, ewentualnie ściennym. W sypialni uwzględniamy też lampki nocne, a w gabinecie lampki biurowe. Bardzo praktyczne okazują się być również lampy podłogowe. Jak jednak wybrać idealną lampę do naszego domu? Oczywiście trzeba brać pod uwagę różne istotne czynniki.

źródło: budujesz.info

źródło: budujesz.info

Ogromną zaletą lamp podłogowych jest to, że można je swobodnie przestawiać i umieszczać tam, gdzie akurat są nam potrzebne. Dlatego też warto wybrać taki model lampy, który będzie pasował do stylu każdego . Liczy się zatem kształt lampy, kolor, dodatki. Warto pamiętać o tym, że lampa może stać się ciekawą dekoracją . Dlatego walory estetyczne są tak istotne.

źródło: tlclampy.pl

źródło: tlclampy.pl

Bardzo ważne jest to, by wybrać lampę z regulowaną wysokością oraz opcją regulowania kąta padania światła. Dzięki temu przyda się w każdej sytuacji, na przykład podczas czytania, ale również w czasie imprezy. Lampa będzie zapewniała takie światło, które aktualnie będzie nam potrzebne. Pozwoli też stworzyć we wnętrzu odpowiedni klimat.

źródło: dobrzemieszkaj.pl

źródło: dobrzemieszkaj.pl

Przy wyborze lampy podłogowej liczy się oczywiście również jej konstrukcja. Chcemy, by była stabilna i bezpieczna. Ważne jest tez zabezpieczenie podstawy tak, by lampa nie uszkodziła podłogi w mieszkaniu.

Jeszcze jedna istotna kwestia dotyczy abażura. Ważne, by wybrać taki abażur, który łatwo będzie wyczyścić. Można też ewentualnie zdecydować się na model z wymiennym abażurem. Z tak wybranej lampy podłogowej na pewno będziemy zadowoleni.

Comments

Leave a Reply