Jak stworzyć wyspę w kuchni?

Listopad 5, 2014

W kuchni najważniejsze jest stworzenie praktycznej przestrzeni do pracy. Najczęściej blat roboczy znajduje się na szafkach, które ustawione są wzdłuż ściany. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Coraz popularniejsze staje się również tworzenie wysypy, czyli przestrzeni, która znajduje się na środku kuchni. Jest to opcja skierowana głównie do przestronnych wnętrz. A jak taka wyspa może się prezentować?

źródło: ofeminin.pl

źródło: ofeminin.pl

Wyspa może składać się jedynie z blatu, szafek i półek. Wtedy zapewnimy sobie dodatkowe miejsce do trzymania sprzętów, akcesoriów kuchennych oraz do przygotowywania posiłków. Dzięki temu w kuchni mogą przebywać różne osoby i nie będą sobie nawzajem przeszkadzać. Takie rozwiązanie jest zatem bardzo wygodne. Stworzenie takiej kuchni nie jest też zbyt wymagające. Na wyspie można też umieścić elektryczną płytę kuchenną. Wtedy trzeba jednak zadbać o niezbędną instalację elektryczną.

źródło: budujesz.info

źródło: budujesz.info

Jednak wyspa może być również zagospodarowana w zupełnie inny sposób. Z powodzeniem można na niej zamontować między innymi zlewozmywak. Wtedy oczywiście trzeba założyć odpowiednią instalację. Jeżeli na wyspie znajdzie się zlew, to również dobrze jest to idealne miejsce choćby na zmywarkę czy kuchenkę. Aby jednak na wyspie można było zamontować takie sprzęty, musi mieć ona odpowiednią wielkość.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Okazuje się zatem, że wyspa w kuchni to naprawdę dobry pomysł. Tym bardziej, że można ją zagospodarować zgodnie z własnymi potrzebami czy upodobaniami. Oczywiście urządzając wyspę kuchenną musimy brać pod uwagę ogólny wystrój kuchni – wszystkie elementy muszą do siebie pasować.

Comments

Leave a Reply