Jak przygotować się do porodu?

Lipiec 31, 2013

to jeden z bardziej magicznych momentów w życiu kobiety. Taki powinien być. Wiele kobiet jednak traktuje go jako kulminację bólu i wysiłku – wówczas magia znika. Wiele zależy od stanu zdrowia kobiety, jej nastawiania i nastawienia lekarzy. Jeśli jest wymuszany, a pacjentka czuje się niepewnie – wspomnienia nie będą tak dobre Aby zredukować strach (i tym samym ból, który wywołuje wzrost adrenaliny) należy się do porodu przygotować. Wiedza i rozmowa z lekarzem o tym, jak powinien wyglądać powinna pomóc. Warto czytać profesjonalne lektury i popytać znajomych, którzy mają już za sobą. Śledzenie ekstremalnych relacji kobiet nie jest jednak dobrym opisem, ponieważ może tylko zniechęcić.

http://powrotdozdrowia.pl

Mężczyno! Uczestnicz!

Kobieta powinna być pod stałą opieką medyczną – świadomość, że z dzieckiem jest wszystko w porządku powoduje, że rodząca poczuje się bezpieczniej. Szkoły rodzenia czy w czasie ciąży (więcej informacji na stronie ) uczą kobietę jak oswoić się ze swoim ciałem, odpowiednim oddechem i procesami, które zachodzą. Warto ustalić z partnerem czy chce uczestniczyć w porodzie – w końcu to przeżycia dla obojga rodziców.

A może hipnoporód?

Przed terminem rozwiązanie dobrze jest przygotować torbę do szpitala, tak by w ostatniej chwili nie pakować się – kosmetyki, piżama, ręcznik… Jeśli kobieta chce wiedzieć w jakich warunkach będzie prawdopodobnie rodzić, może ustalić z pielęgniarkami co powinna mieć ze sobą. Niegdyś lewatywa była obowiązkowa – może więc warto zrobić ją we własnym zakresie? Podobnie lepiej załatwić kwestię depilacji – pielęgniarka może nam w tym pomóc, ale to zawsze powód do nerwów i poczucia wstydu. Strona taka jak http://powrotdozdrowia.pl uczy kobiety pozytywnego nastawienia do porodu. Grunt to nie panikować i nie działać na własną rękę – od tego są specjaliści, by nam pomóc.

Strona taka jak http://powrotdozdrowia.pl proponuje poród w hipnozie. Nie oznacza to wyłączania świadomości rodzącej, ale jedynie odprężdenie i kontrolę nad ciałem - a także bólem.

Comments

Leave a Reply