Jak poradzić sobie z cieniami pod oczami?

Listopad 1, 2014

Cienie pod oczami pojawiają się bardzo często. Przyczyną ich powstawania najczęściej jest zbyt mała ilość snu, długie przesiadywanie przed komputerem, ale również niedotlenienie. Sińce pod oczami sprawiają, że cała twarz wygląda na zmęczoną. Nie zawsze da się je jednak usunąć. Najczęściej próbujemy je maskować na różne sposoby – stosując korektory czy podkłady. Czasami jednak potrzebne stają się bardziej profesjonalne środki.

źródło: kobietamag.pl

źródło: kobietamag.pl

Jedną z możliwości jest żel pod oczy, który można stosować zarówno rano – jeszcze przed wykonaniem makijażu, jak i na noc. Taki żel umożliwia odpowiednie nawilżenie skóry i szybko się wchłania. Zawiera składniki, które pozwalają obkurczyć naczynka krwionośne wokół oczu i tym samym zmniejszyć cienie pod oczami.

źródło: lula.pl

źródło: lula.pl

Można również sięgnąć po specjalny balsam, który poprawia mikrokrążenie skóry. Jednocześnie zawiera pigmenty w kolorze skóry, sprawdza się zatem również jako korektor. Kiedy będziemy go stosować rano, pozwoli skutecznie zamaskować cienie pod oczami.

W walce z cieniami pod oczami sprawdzi się też krem przeciwzmarszczkowy. Takie kremy pomagają poprawić strukturę skóry, jej gęstość i elastyczność. Świetnie sprawdzają się do pielęgnacji okolic oczu i pomagają pozbyć się cieni.

źródło: wizaz.pl

źródło: wizaz.pl

Inną profesjonalną pomocą okażą się płatki hydrożelowe. Zawierają kolagen, który wnika w skórę i dzięki temu poprawia jej elastyczność. Poza tym nawilża skórę i obkurcza naczynka krwionośne, a tym samym usuwa cienie pod oczami. Możliwości jest zatem sporo – każdy wybierze opcję najlepszą dla siebie.

Comments

Leave a Reply