Jak malować paznokcie na ciemny kolor?

Październik 30, 2014

Kobiety bardzo chętnie sięgają po ciemne lakiery do paznokci. Tak pomalowane są bardzo wyraziste i charakterystyczne, często dodają kobiecie elegancji i stają się wyjątkowym uzupełnieniem stylizacji. Jednak nałożenie takiego lakieru jest bardzo wymagające. muszą być pomalowane idealnie, gdyż przy ciemnych kolorach bardzo wyraźnie widać wszelkie niedoróbki. Wtedy też ręce będą wyglądać niechlujnie. Jak zatem nakładać ciemny lakier do paznokci? Oto kilka bardzo praktycznych rad.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Najpierw należy płytkę paznokcia odpowiednio oczyścić zmywaczem i dzięki temu ją odtłuścić. Następnie osuszoną płytkę paznokcia pokrywamy bezbarwną bazą. Jest to niezwykle istotne – pozwoli zabezpieczyć paznokcie przed przebarwieniami i zniszczeniem. A jak malować paznokcie? Najlepiej zacząć od środkowej części paznokcia, nakładając lakier jednym pociągnięciem. Następnie pokrywamy lakierem pozostałą część paznokcia, przy czym robimy to bardzo starannie.

źródło: ofeminin.pl

źródło: ofeminin.pl

Kiedy wyschnie pierwsza warstwa lakieru, można nałożyć na nią drugą warstwę. Dzięki temu wyrównane zostaną wszelkie nierówności i wzmocni się kolor. Kiedy lakier wyschnie, warto nałożyć na niego bezbarwny lakier powierzchniowy, który wzmocni emalię i sprawi, że będzie odporniejsza na uszkodzenia.

źródło: wizaz.pl

źródło: wizaz.pl

A jak usunąć zabrudzenia ze skóry wokół paznokci – jeżeli takie powstaną? Nie warto używać kosmetycznego patyczka, gdyż spowoduje to naruszenie lakieru na paznokciu. Warto zainwestować w specjalny pisak ze zmywaczem, który ułatwia usuwanie lakieru w trudno dostępnych miejscach.

Comments

Leave a Reply