Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w internecie?

Listopad 18, 2011

bezpieczeństwo it, komputer, klawiatura, , , konta mejlowe – prawie każdy z internautów korzysta z takich rozwiązań i posiada swoje własne konto. Podajemy tam wszystkie swoje dane prywatne i nie tylko. W przypadku bankowości internetowej w największym stopniu ryzykujemy swoje bezpieczeństwo.

Jak dbać o swoje ?

Każdego dnia, na całym świecie tysiące tożsamości internetowych jest po prostu kradzionych. Jak więc dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Jeśli chodzi o same konta na portalach społecznościowych i e-mailem, sprawa jest prosta, skomplikowane hasła, najczęściej składające się z liter(także wielkie), cyfr, a także znaków typu %*&. Im większa liczba zastosowanych różnych technik, tym większe bezpieczeństwo it w przypadku siłowego przejęcia. Jednak najważniejsze jest ograniczone zaufanie co do przekazywania hasła.

Bezpieczeństwo it w realnych relacjach

Niestety najczęstszym sposobem na dostanie się do konta bankowego, czy portalu społecznościowego, jest oszukanie samego użytkownika, który sam poda hasło.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo it bankowości internetowej, najczęściej ofiary otrzymują z linkiem do strony bliźniaczo podobnej do witryny banku. Także jednym z najczęstszych sposobów jest wysyłanie zapytania o hasło.

Jeśli chcemy dbać o bezpieczeństwo it, nigdy nie podawajmy nikomu naszych haseł, zwracajmy na kłódkę w przeglądarce i certyfikat „ssl” na stronach – co oznacza bezpieczną stronę. Każde logowanie, szczególnie do banku, powinno być przeprowadzane w pełnej czujności.

Dbanie o bezpieczeństwo it to także kilka haseł, które najlepiej pamiętać, lub zapisać w miejscu nie sugerującym, że to hasło np. do banku. Karteczki z hasłami przyklejone do monitora to także otwarta furtka w bezpieczeństwie it.

Comments

Leave a Reply