Jak dbać o skórę twarzy?

Lipiec 27, 2014

Każda kobieta chciałaby móc się pochwalić nieskazitelną i piękną cerą – bez wyprysków, przebarwień i innych zmian. Żeby jednak nasza cera byłą piękna i zdrowa, trzeba o nią odpowiednio zadbać. I nie musimy od razu wybierać się do dermatologa czy korzystać z jakiś kosztownych preparatów i zabiegów. Właściwą pielęgnację zaczynamy w domu, korzystając z pewnych sprawdzonych sposobów.

źródło: bebeautycare.pl

źródło: bebeautycare.pl

Po pierwsze, niezwykle istotne znaczenie ma peeling. Taki peeling należy wykonywać regularnie – to podstawa pielęgnacji cery. Dzięki temu odświeżamy skórę, usuwamy zniszczony naskórek i sprawiamy, że wygląda zdrowiej. Mamy do wyboru różne rodzaje peelingu i możemy go bez problemu dostosować do naszej skóry – czy to do cery tłustej, skóry normalnej, mieszanej, naczynkowej, suchej czy wrażliwej. Możemy taki peeling przygotować samodzielnie – mieszając żel pod prysznic z cukrem.

źródło: zeberka.pl

źródło: zeberka.pl

Po drugie, warto stosować różne maseczki. Dzięki nim możemy skórę nawilżyć, zregenerować czy wygładzić. Niezwykle skuteczna może się okazać maseczka wykonana z aspiryny. Idealnie nadaje się do usunięcia trądziku, zaskórników czy wyprysków. A to wszystko dzięki właściwościom przeciwzapalnym i bakteriobójczym. Aby przygotować taką maseczkę należy kilka tabletek aspiryny zalać wodą i wymieszać z jogurtem lub śmietaną.

źródło: ibeauty.pl

źródło: ibeauty.pl

Po trzecie, warto wybierać maskujące . Popularne są korektory antybakteryjne, które pomagają maskować i usuwać wypryski. Skóra będzie też dobrze się prezentować, gdy pokryjemy ją podkładem. Wygląd skóry poprawi również rozświetlacz, który rozjaśnia cerę i nadaje jej połysk.

Comments

Leave a Reply