Jak dbać o buty jesienią?

Październik 26, 2014

Jesień to pora, która kojarzy się nad przede wszystkim z deszczem i wilgocią. W tym okresie nasze są najbardziej narażone na zniszczenie. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio o nie dbać. Wtedy też będą nam służyły znacznie dłużej. A o czym należy zatem pamiętać?

źródło: domowe-sposoby.pl

źródło: domowe-sposoby.pl

Po pierwsze, musimy nauczyć się w odpowiedni sposób suszyć buty. Najczęściej popełnianym błędem jest suszenie butów przy grzejniku czy innym źródle ciepła. Wtedy też najszybciej ulegają zniszczeniu – rozklejają się lub deformują. Buty muszą schnąć w normalnej, pokojowej temperaturze. Warto, by do środka wkładać drewniane prawidła, dzięki czemu obuwie zachowa swój kształt. Wszelkie inne działania na butach można rozpocząć dopiero wtedy, gdy są całkowicie suche.

źródło: pielegnacjabutow.pl

źródło: pielegnacjabutow.pl

Po drugie, należy pamiętać o impregnacji oraz pielęgnacji. To, jakie środki zastosujemy, będzie zależało od tego, z jakiego materiału są wykonane buty. Jeżeli posiadamy buty zamszowe, to piach i brud należy z nich usuwać szczotką. Większe zabrudzenia dobrze usuwa się przy pomocy specjalnego zmywacza. A na końcu stosujemy odpowiedni impregnat, dzięki któremu buty stają się wodoodporne.

źródło: sposobnawszystko.pl

źródło: sposobnawszystko.pl

Buty skórzane najpierw należy oczyścić (szczotką lub zmywaczem), a następnie zabezpieczyć przy pomocy kremu do skór lub innego specjalnego środka. Kolejnym ważnym krokiem jest wypastowanie butów odpowiednim środkiem i na koniec wykonanie lakierowania. Buty, o które dba się w ten sposób będą nie tylko dłużej nam służyć, ale i przez dłuży czas pięknie się prezentować.

Comments

Leave a Reply