Imprezy integracyjne w szkole

Maj 12, 2011

Obecnie , starają się być jak najbardziej nowoczesne i otwarte na nowe pomysły. Pragną również, aby dzieci przychodziły na lekcje, nie tylko z obowiązku, ale i z własnych chęci. Aby stworzyć jak najlepszą atmosferę w szkole, dyrektorzy wielu placówek, decydują się na organizacją imprez integracyjnych.

Cele imprez integracyjnych w szkołach

Korzyści z organizowania tego typy zabaw dla dzieci jest bardzo wiele. Przede wszystkim, służą one integracji oraz bliższemu poznaniu się dzieci. Podczas takich imprez, wywiązują się nowe znajomości oraz przyjaźnie. Oprócz tego, w zależności od tego, jakie są zorganizowane, dzieci mają okazję do wykazania się swoimi zdolnościami plastycznymi, muzycznymi czy sportowymi. Wszelkie , dodatkowo wzmacniają więzi między uczniami, budują nowe relacje, rozwijają w nich nowe, nieznane dotąd cechy osobowości. Kolejną, niezaprzeczalną zaletą organizowania imprez integracyjnych, jest uaktywnienie działalności nauczycieli i wychowawców. Mogą oni pokazać swoje inne oblicze, nie tylko surowe i obowiązkowe, ale też pełne pogody ducha i chęci zabawy.

Jakie zabawy można organizować podczas imprez integracyjnych?

tego typu, są idealną okazją do zorganizowania licznych konkursów, występów wokalnych i recytatorskich, zabaw rekreacyjnych i innych. Jest to doskonały sposób na połączenie zabawy i nauki, tak więc warto organizować integracyjne jak najczęściej!

Dorośli w pracy powinni takze się integrować tak jak dzieci. Play Place organizuje imprezy integracyjne dla firm, które dbają o swoich pracowników. Sama zabawa jest często urozmaicana o symulatory lotów oraz samochodów.

Comments

Leave a Reply