Handel z Chinami jest podstawą światowej gospodarki

Kwiecień 5, 2012

, jedno z niewielu już komunistycznych państw na świecie, okazuje się dzisiaj czołowym producentem, czołowym importerem i jedną w ogóle z czołowych gospodarek na świecie. Większość spółek i firm przenosi większość swojej produkcji do Chin z bardzo prostego powodu – jej koszty są tam zdecydowanie niższe niż gdziekolwiek indziej. Praca człowieka w Chinach znaczy bardzo mało, a to dlatego, że kraj ten cierpi na systematyczne przeludnienie, dlatego problem braku rąk do pracy praktycznie tam nie istnieje. Dodatkowo ustrój komunistyczny pozwala traktować produkcję i ludzi w nią wmieszanych bardzo po macoszemu, dzięki czemu ich pensje są zdecydowanie bliższe poziomu zero niż mogłoby się wydawać. W Europie czy w Stanach nikt nie pracowałby za takie śmieszne pieniądze!

Tanie towary, tani import, czyli jak stworzyć gospodarczy raj?

chiny, import z chin, metka, nazwa

W przypadku ów handlowych z Chinami większość kontrahentów kładzie nacisk na właśnie. Towary tam produkowane mają takie niskie , że nawet jeżeli przesyłka będzie kosztowała odrobinę więcej, to wciąż się to opłaca. Import z Chin jest podstawą funkcjonowania całego świata. Bez ów przywożonych z Chin zupełnie upadłby , bo nie byłoby czego sprzedawać, a nawet nie korzystające z importu z Chin również nie miałyby czego robić, bo z kolej większość ich surowców oczywiście z Chin pochodzi. Dzisiejsze Chiny to już potężny gospodarczo kraj, z którego zdaniem liczą się kolejni wielcy przywódcy państw. Opinia Chin ma dzisiaj znaczenie.

Ówiatowa gospodarka opiera się dzisiaj na dobrych układach z Chinami. Okazuje się, że import z chin to dzisiaj podstawa światowego handlu.

Comments

Leave a Reply