Gabinet w domu

Maj 21, 2014

Coraz więcej osób pracuje w domu. Czasami praca ma taki charakter, czasami musimy kończyć pewne projekty w domu i pracujemy po godzinach. Dlatego w domu chcemy wygospodarować trochę miejsca, na stworzenie przyjemnego gabinetu. Ma to być miejsce, w którym będziemy mogli się wyciszyć i skupić na pracy.

źródło: cosestetycznego.com

źródło: cosestetycznego.com

Najlepiej jeżeli jest zupełnie osobnym pomieszczeniem. Może też być wyodrębnionym z wnętrza kątem, który stanie się niewielkim gabinetem. Bardzo ważne jest, by to miejsce było odpowiednio urządzone. Okazuje się jednak, że istotne jest nie tylko wybranie mebli czy potrzebnych akcesoriów, ale też ich ustawienie – będzie miało wpływ na jakość naszej pracy. Wiadomo, że podstawową sprawą jest . Musi być ono na tyle duże, by swobodnie się na nim pracowało. Na blacie muszą zmieścić się potrzebne rzeczy – choćby komputer czy lampka biurowa. Dobrze jest też mieć pod ręką akcesoria biurowe czy tablicę korkową.

źródło: cosestetycznego.com

źródło: cosestetycznego.com

Ale jak należy takie biurko ustawić? Jeżeli pracujemy przy komputerze to, osoby praworęczne muszą ustawić je tak, by źródło światła (okno i lampkę) mieć po lewej stronie, a osoby leworęczne – odwrotnie. Jeżeli nie mamy komputera, to biurko może stać pod oknem.

źródło: cosestetycznego.com

źródło: cosestetycznego.com

Dla utrzymania porządku ważne są szafy, regały czy wiszące półki, na których będzie sporo miejsca.

Gabinet musi być też przytulny i pozytywny. Warto zatem stawiać na jasne odcienie ścian oraz mebli. Do takich wnętrz energię wprowadzajmy kolorami. Zdecydujemy się na jakiś ciekawy obraz, kolorowe pojemniki czy segregatory lub kolorowe krzesło.

Comments

Leave a Reply