Fokarium na Helu

Maj 29, 2014

Jedną z podstawowych atrakcji Helu jest . Warto zauważyć, że jest to jedyne w Polsce , dlatego też cieszy się takim zainteresowaniem. Wszyscy turyści zwiedzający te okolice, koniecznie muszą odwiedzić to Muzeum.

Taka wycieczka nie wiąże się z dużymi kosztami. Za wstęp musimy zapłacić jedynie 5 złotych. Jeżeli chcemy zobaczyć wystawę muzealną, trzeba będzie dopłacić do tego złotówkę. Poza tym możemy też kupić różne pamiątki. Fokarium otwarte jest każdego dnia w godzinach od 9:30 do 16:00.

źródło: turystyka.kz1.pl

źródło: turystyka.kz1.pl

, które mieszkają w tym miejscu, zazwyczaj przechodzą rekonwalescencję lub kwarantannę. Pracownicy fokarium dbają o zwierzęta, leczą je i karmią. Kiedy będą zdrowe i silne, zostają wypuszczone i powracają do swojego naturalnego środowiska. W Fokarium najczęściej spotykamy szare. Natomiast w Morzu Bałtyckim można jeszcze spotkać obrączkowane i pospolite. Jest ich jednak niewiele, ponieważ ludzie na nie polowali – dla mięsa oraz tłuszczu. Obecnie są pod ochroną, więc nie grożą im takie niebezpieczeństwa.

Pracownicy Fokarium zakładają fokom specjalne nadajniki satelitarne, dzięki czemu wiedzą gdzie wędrują i odpoczywają. Sporą atrakcją dla turystów, a zwłaszcza dzieci jest karmienie fok. Jeżeli uda się trafić na odpowiednią porę, będzie można w tym uczestniczyć.

źródło: turystyka.kz1.pl

źródło: turystyka.kz1.pl

Foki obserwujemy z dwóch poziomów – z dolnego tarasu lub z górnego mostu. Mamy możliwość przyjrzeć się im z bardzo bliskiej odległości. Poza tym jeżeli nie dopisuje pogoda można udać się do Muzeum, gdzie obejrzymy specjalne wystawy, sprzęt dla nurków oraz film o działalności Fokarium.

Comments

Leave a Reply