Firmy dbają o telefony służbowe

Marzec 6, 2012

Coraz więcej firm a szczególnie dużych korporacji udostępnia swoim pracownikom sprzęt taki jak komórkowy po do żeby mogli wykorzystywać go do celów służbowych. Niestety większość z pracowników wykorzystuje je w większości do rozmów prywatnych i załatwiania swoich spraw. Właśnie dlatego powstało takie jak który może bez problemu udostępniać pracodawcy wszelkie statystki związane z telefonem. Bardzo dużo osób może uważać to za łamanie prywatności ale jeżeli pracownik dostaje służbowe urządzenie które powinno być wykorzystywane tylko i wyłącznie do załatwiania spraw firmowych nie powinien mieć żadnych zastrzeżeń jeżeli dowie się od pracodawcy że dzwonił na prywatne numery. Jest to swojego rodzaju zabezpieczenie pracodawcy przed płaceniem za długie prywatne rozmowy z rodziną na jego koszt co bardzo często mogło by się kończyć bardzo dużymi rachunkami. może bez problemu wyciągnąć z telefonu wszelkie statystki odnoszące się do używania telefonu.

Możliwości systemów

Aplikacje takie jak oxygen które są przeznaczone do kontrolowania sprzętów audiowizualnych ale przede wszystkim telefonów mają bardzo duże możliwości. Statystyki które udostępnia takie oprogramowanie to nie tylko tabela numerów do których zostały wykonane ale również złożenie tego gdzie zostały wykonane dane , prowadza również statystyki dotyczące wszelkich wiadomości email które odbierane są na telefonie oraz sms i mms dzięki czemu pracodawca ma właściwie pełny wgląd w to co i gdzie się dzieje z jego telefonem który właściwie tylko udostępnił swojemu pracownikowi. Dzięki temu nie są narażani na dodatkowe koszty wykonywanych przez pracowników prywatnych rozmów co stanowiło bardzo duży procent rachunków. 

Coraz częściej pracodawcy wykorzystują oprogramowanie takie jak oxygen do tego żeby prowadzić statystki telefonów udostępnionych pracownikom do spraw służbowych i odpowiednio ich rozliczyć dzięki czemu nie tracą pieniędzy.

Comments

Leave a Reply