Ekogroszek – ekologiczny opał

Maj 17, 2011

, to coraz bardziej popularny rodzaj paliwa, który wykorzystywany jest do ocieplania budynków, głównie mieszkalnych. Czym tak naprawdę jest ? Jest to , produkowany na bazie węgla kamiennego, sprzedawany w kilkudziesięciu kilogramowych workach.

Zalety

Główną korzyścią korzystania z tego typu opału, jest jego . Mimo stosunkowo wysokiej ceny początkowej, używanie ekogroszku jest opłacalne, bowiem bardzo długo wydziela on energię cieplną, a co za tym idzie – nie zużywa się go dużo. Poza tym, ekogroszek jest najbardziej ekologicznym rodzajem opału, bowiem wydziela najmniejsze ilości dwutlenku węgla do atmosfery, dlatego też , tak bardzo nalega, aby został on głównym rodzajem opału, który jest wykorzystywany zarówno w domach jak i większych fabrykach.

Jak się go pali?

Ekogroszek, jak wskazuje sama nazwa, występuje w postaci niewielkich kawałków węgla, przypominających groszek. Jest on wygodny w użyciu, bowiem nie pyli się, a po jego spalenie, pozostaje stosunkowo mało popiołu. Ekogroszek spala się w specjalnych kotłach z podajnikiem retortowym, które również są bardzo oszczędne i nieszkodliwe.

Firma AGJ Sp. z o.o. ekogroszek kutno oferuje najlepszy na rynku stosunek ceny do jakości opału. Stałe paliwa opałowe tej firmy są dystrybułowane na terenie całego kraju i cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kutna, Krakowa, czy Szczecina.

Comments

Leave a Reply