Domowe sposoby na pielęgnację włosów

Czerwiec 6, 2014

Do łask wracają naturalne kolory włosów. Czasami jednak ich kolor pozostawia wiele do życzenia lub pozbawione są one połysku. Nie znaczy to jednak, że od razu musimy biec do salonu fryzjerskiego lub farbować . Warto zacząć od zastosowania jakiś sprawdzonych, domowych sposobów.

źródło: sposobnawszystko.pl

źródło: sposobnawszystko.pl

Bardzo dobre efekty dają ziołowe płukanki. Zioła należy zalać wrzątkiem lub gotować. Kiedy mikstura trochę przestygnie, możemy polewać nią włosy. Pamiętajmy, by zrobić to kilkakrotnie, a poza tym przeczesujmy włosy po każdym spłukaniu. Takiego wywaru nie należy też rozcieńczać wodą. Takie płukanki można przygotować z różnych ziół – trzeba wybrać taką roślinę, która odpowiada naszemu kolorowi włosów.

Domowe sposoby pomogą też włosy rozświetlić. Możemy w tym celu wybrać kilka opcji. Na pewno sprawdzi się woda z cytryną, która przywraca włosom połysk i je wygładza. Aby włosy stały się miękkie w dotyku, musimy wetrzeć w nie pełnotłuste mleko. Po kilkunastu minutach spłukujemy je letnią wodą. Przy ciemnych włosach sprawdzi się też napar z liści gruszki. Nabłyszcza ona włosy i przeciwdziała ich wypadaniu.

źródło: sposobnawszystko.pl

źródło: sposobnawszystko.pl

Bardzo ważne są też pewne podstawowe kwestie. Na pewno nie należy używać zbyt dużej ilości preparatów do stylizacji włosów. Trzeba je również codziennie wyszczotkować – w ten sposób usuniemy resztki lakieru czy żelu do włosów. Bardzo ważne jest również, by dokładnie spłukiwać włosy, używający przy tym letniej wody. A na samym końcu polejmy je jeszcze chłodniejszą wodą, która pozwoli wygładzić kosmki włosów. 

Comments

Leave a Reply