Dom sprzyjający wypoczynkowi

Październik 22, 2014

to miejsce, w którym czujemy się najlepiej i najbezpieczniej. To w nim możemy wypocząć, zrelaksować się i zapomnieć o codziennych trudnościach. W związku z tym, warto tak urządzić swój , by jeszcze bardziej sprzyjał wypoczynkowi. O czym należy zatem pomyśleć?

źródło: mieszkanioweinspiracje.pl

źródło: mieszkanioweinspiracje.pl

Ważne jest, by w domu stworzyć odpowiednią atmosferę. muszą być przytulne i przyjazne. Taki efekt osiągniemy na kilka sposobów. Przede wszystkim warto do wprowadzić elementy dekoracyjne. Wnętrze przytulne to wiele różnych uroczych i pięknych przedmiotów. Postawmy choćby na tekstylia – miłe poduszki ozdobne, narzuty na kanapę czy fotel, dywan, kolorowe zasłony, obrus na stole. Takie elementy stwarzają we wnętrzu wyjątkowy, rodzinny klimat. Wybierzmy też odpowiadające naszemu gustowi. Mogą to być obrazy, ramki na zdjęcia, wazony, wazy, patery czy jakieś figurki. Oczywiście trzeba uważać, by nie przesadzić z ilością dekoracji. Wtedy wnętrze stanie się pstrokate i będzie przytłaczać.

źródło: domosfera.pl

źródło: domosfera.pl

Bardzo ważne są też kolory. Aby dom był pozytywny i miał dobrą energię, musi być kolorowy. Warto wybierać ciepłe, soczyste kolory, jak żółty, czerwony czy pomarańczowy. Odpowiedni będzie też kolor zielony, brązowy czy beżowy, które kojarzą się z naturą.

źródło: muratordom.pl

źródło: muratordom.pl

Warto też pomyśleć o zapachach. One tez wpłyną na atmosferę w domu, a jednocześnie poprawią nam nastrój. Zapachy wprowadzimy przez świece, olejki czy kominki aromaterapeutyczne. Wybierzmy nasz ulubiony zapach, który sprawi że w domu będziemy czuć się jeszcze lepiej.

Comments

Leave a Reply