Dlaczego zgniatać butelki PET?

Maj 15, 2014

Z butelek typu PET korzystamy na co dzień. Są to typowe, plastikowe od różnych napojów – wód mineralnych oraz napojów gazowanych. Występują w różnych rozmiarach, są lekkie i wygodne. Dlatego też ich zużycie jest ogromne. Pomyśl tylko, ile takich butelek codziennie ląduje w śmieciach! Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak długo rozkłada się taka butelka – około 400 lat! Już od dłuższego czasu duży nacisk kładziony jest na segregację śmieci. Jednak w kwestii tych butelek, ważna jest jeszcze jedna sprawa.

Zgniatanie butelek PET

źródło: eko-miszmasz.pl

źródło: eko-miszmasz.pl

Bardzo ważne jest, by takie butelki zgniatać, zanik wyrzucimy je do kosza. Ktoś mógłby się zastanawiać – po co? Okazuje się, że jest to bardzo praktyczne i obniża koszty związane z recyklingiem. Jak to możliwe? Niezgnieciona butelka zajmuje dużo więcej miejsca w worku na śmieci. Kiedy zatem ich nie zgniatamy, wyrzucamy niepełne worki, a w związku z tym zużywamy ich dużo więcej. Kiedy zgniatamy te butelki oszczędzamy nie tylko nasze pieniądze – oszczędzamy też pieniądze firm wywożących śmieci. Nie będą one musiały przyjeżdżać tak często i odbierać na pół pustych worków.

źródło: eko-miszmasz.pl

źródło: eko-miszmasz.pl

Niektórzy mówią, że zgniatanie butelek jest uciążliwe. Jeżeli nie jesteśmy w stanie robić tego samodzielnie, możemy wyposażyć się w profesjonalny sprzęt. Można po prostu zakupić zgniatarkę do butelek. Niektóre z nich na stałe przytwierdza się do ściany, a inne można dowolnie przenosić. Koszt takiej zgniatarki zwróci się po pewnym czasie, ale zniknie problem ze zgniataniem butelek.

Comments

Leave a Reply