Dlaczego tak ważne są regularne ćwiczenia?

Sierpień 4, 2014

O tym, że regularne ćwiczenia i zachowywanie aktywności fizycznej jest ważne, wie każdy z nas. Ćwiczenia mają korzystny wpływ na nasz życie. Pod jakim względem?

źródło: biomedical.pl

źródło: biomedical.pl

Po pierwsze, dzięki ćwiczeniom jesteśmy w stanie poprawić nasz wygląd. Ćwiczenia połączone z odpowiednią dietą pozwalają zrzucić zbędne kilogramy, wymodelować sylwetkę, a później utrzymać figurę. Dzięki temu nie tylko lepiej wyglądamy, ale też lepiej się czujemy. Poza tym możemy uniknąć problemu otyłości i związanych z tym chorób.

źródło: biomedical.pl

źródło: biomedical.pl

Po drugie, ma ogromny wpływ na nasze . Dzięki regularnym ćwiczeniom poprawia się nasza kondycja i wydolność naszego organizmu. Stajemy się w związku z tym odporniejsi oraz bardziej sprawni. I ma to znaczenie dla ludzi w każdym wieku, również dla osób starszych. Ćwiczenia działają też bardzo pozytywnie na pracę naszego organizmu – wpływają na różne narządy oraz układy. Poprawia się krążenie krwi, wzmacnia się układ oddechowy oraz odpornościowy. Sprawniejsze stają się stawy oraz mięśnie, dzięki czemu nie grożą nam różne związane z tych schorzenia. Regularne ćwiczenia poprawiają też przemianę materii.

Po trzecie, aktywność fizyczna wpływa na nasze samopoczucie i stan emocjonalny. Ćwiczenia pozwalają się zrelaksować i odstresować. Mimo zmęczenia fizycznego, czujemy się dobrze – jesteśmy radośniejsi i pozytywnie nastawieni do życia. Poza tym możemy wybierać takie formy aktywności fizycznej, które będą sprawiały nam przyjemność.

Bez wątpienia można zatem powiedzieć, że sport to zdrowie.

Comments

Leave a Reply