Dieta a nasze zdrowie

Marzec 1, 2015

ma nie tylko ogromne znaczenie dla naszego wyglądu. Nasz sposób odżywiania się wpływa przede wszystkim na pracę organizmu i nasze . Przez odpowiednie produkty dostarczamy do organizmu niezbędne minerały i składniki, które regulują różne procesy. Między innymi jakie produkty okazują się niezwykle cenne dla naszego zdrowia?

źródło: mojegotowanie.pl

źródło: mojegotowanie.pl

Dla zdrowia bardzo ważne są między innymi pomidory. Pomagają one dbać o układ krążenia, wzmacniać go i chronić przed różnymi chorobami. Jest to możliwe dzięki temu, że pomidory zawierają potas oraz likopen. Potas pomaga obniżać ciśnienie tętnicze krwi, a likopen chroni komórki przed wolnymi rodnikami. W ten sposób udaje się zapobiegać między innymi miażdżycy czy nadciśnieniu. Pomidory można zjadać w postaci naturalnej lub jako soki.

źródło: magazyn-kuchnia.pl

źródło: magazyn-kuchnia.pl

W codziennej diecie należy również uwzględnić marchewkę. Dostarcza do organizmu wiele cennych substancji i jest szczególnie ważna dla oczu. Dostarcza ona do organizmu beta-karoten, który później zamieniany jest na witaminę A. Wspomaga ona proces widzenia, rozróżniania kolorów, światła i ciemności. Wpływa również na zdolność widzenia po zmierzchu. Marchewkę można jeść w różnych postaciach, również jako surową przekąskę.

źródło: sekretydiety.pl

źródło: sekretydiety.pl

Bardzo ważne dla zdrowia są również orzechy. Zawierają one między innymi kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy z grupy B i magnez. Dzięki temu bardzo usprawniają pracę mózgu. Orzechy poprawiają pamięć, koncentrację i wpływają na pracę szarych komórek. Wiele produktów ma tak cenne właściwości, dlatego niezwykle ważne jest, by zachowywać jak najbardziej zróżnicowaną dietę.

Comments

Leave a Reply