Czy wybrać fototapetę do kuchni?

Marzec 11, 2015

Najpopularniejszym sposobem na wykończenie kuchni są płytki. Jednak we wnętrzu tym warto też zdecydować się na ciekawsze i oryginalniejsze rozwiązania. W kuchni idealnie sprawdzi się choćby fototapeta, która stanie niezwykłą dekoracją . Dlaczego jeszcze warto się na nią zdecydować?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Fototapeta to przede wszystkim bardzo łatwy sposób na ozdobienie kuchni. Można do niej wybrać dowolny wzór, który będzie odpowiadał naszym upodobaniom oraz wystrojowi kuchni. Może to być jakiś wzór geometryczny, roślinny czy piękny widok. Świetnie nadaje się zarówno do wnętrz nowoczesnych, skandynawskich, glamour jak i romantycznych.

Fototapeta w kuchni to również bardzo praktyczne rozwiązanie. Idealnie nadaje się do małych wnętrz, gdyż może je optycznie powiększyć. Odpowiednio dobrany wzór poprawi proporcje kuchni – doda jej głębi lub optycznie poszerzy. Fototapeta w kuchni może być również bardzo praktyczna. Do tego wnętrza nadaje się tapeta winylowa lub wykonana z włókna szklanego – będzie wtedy odporna na wilgoć i wodę. Poza tym fototapetę można zabezpieczyć szklaną taflą, co ochroni ją przed zabrudzeniami.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

A gdzie można umieścić taką fototapetę? Możliwości jest kilka. Bardzo efektownie będzie wyglądać fototapeta zdobiąca ścianę nad blatem kuchennym. Równie dobrze będzie się prezentować pokrywając jedną ze ścian w kuchni. Sprawdzi się również jako tło dla kącika jadalnianego. Wiele zależy od naszych upodobań – fototapeta może być delikatnym dodatkiem lub też dominującą dekoracją kuchni.

Comments

Leave a Reply