Czy warto decydować się na tanie noclegi

Październik 17, 2011

nocleg, turystka, telewizor,hostel, hotelWybierając się tygodniowe wakacje często przykładamy bardzo dużo uwagi do hotelu w którym mamy nocować. :” Nie wszystko złoto, co się świeci” to przysłowie bardzo często odzwierciedla realia w branży hotelarskiej. Hotele z kilkoma gwiazdkami nie zawsze muszą oznaczać dobre miejsce do spania, a na pewno nie oznaczają taniego noclegu. Gwiazdki najczęściej oddają cenę za dobę.

– na kilka dni?

Hostele to miejsca, w których zwykle ceny za są bardzo niskie. Nazwa „” jest płatna, dlatego też nie każdy musi decydować się na takie rozwiązanie, stąd też wzięły się nazwy hostel oraz motel. Nie musimy więc w cenie noclegu płacić za szyld i kilka gwiazdek przyklejonych do elewacji i wpisanych w dokumenty. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, ze jednak nocleg w hostelu zwykle wiąże się z niższym standardem, choćby współdzieloną i toaletą. Dlatego na taki nocleg zwykle decydują się osoby nocujące jeden do dwóch nocy.

Jak efektywnie szukać noclegów

Najważniejsza w tym wypadku jest obiegowa opinia. Możemy przeszukiwać fora, pytać się znajomych, szukać serwisów opiniotwórczych, które wskażą negatywne, rzadziej pozytywne opinie. Trzeba jednak nauczyć się jak odróżnić opinie faktycznie wartościowe i te mniej ważne. Część z opinii może wynikać z niewielkich błędów, a sami klienci mogą być przewrażliwieni, także konkurencja nie śpi i chętnie wypisuje negatywne opinie na konkurentów.

Tanie pokoje ostróda mają większe szanse powodzenia. Trzeba wskazać, że coraz więcej osób zważa na wydatki pieniężne.

Comments

Leave a Reply