Czy nastolatka potrzebuje konturówki do ust?

Październik 5, 2012

Nastolatki często chcą stać się dorosłe. Zamiast cieszyć swoim niezaprzeczalnym urokiem – na siłę próbują się postarzyć. Dotyczy to szczególnie dziewczyn, które zaczynają ubierać się w prowokujący sposób i malować do szkoły. To normalne, że czują potrzebę zmian – nie należy jednak pozwalać im na wszystkie eksperymenty.

konturówki do ust

dla nastolatki

Co powinno znajdować się w kosmetyczce nastolatki? nawilżający, czy tonik, żel do mycia twarzy (mydło bowiem wysusza skórę) i rusz do rzęs. Te dziewczyny, które mają problemy z cerą mogą kupić korektor i nim zakrywać krostki. Nie należy jednak akceptować tego, że młode dziewczyny psują swoją urodę fluidem czy pudrem, który nie tylko fatalnie wygląda na młodej buzi, ale i szkodzi cerze, zatykając pory. Dziewczyny nie potrzebują też  czy czerwonej pomadki. Mocno umalowane usta nie pasują gimnazjalistce, a tym bardziej nie spodobają się nauczycielom. Wystarczy pomadka ochronna czy błyszczyk. Im więcej naturalności – tym lepiej, jednak trudno się dziwić, że nastolatki chcą sprawdzić jak wyglądają w makijażu. Mogą więc od czasu do czasu malować oczy – tusz do rzęs czy kolorowe cienie do powiek prędzej czy później i tak znajdą się w ich szufladzie. Każda mama nie powinna pozwalać jednak na używanie jej – zamiast makijażu dziewczyna stworzy maskę i jedynie się oszpeci. Lepiej zainwestować w kosmetyki, które głęboko oczyszczają skórę twarzy – jak mleczko oczyszczające lub kosmetyki nawilżające.

Młoda dziewczyna nie potrzebuje ani pomadki ani konturówki do ust, To kosmetyki dla dojrzałych kobiet, które potrzebują podkreślania urody. Nastolatki powinny stawiać na naturalność.

Dziewczyna w nastoletnim wieku może mieć własne mleczko oczyszczające, Powinna nauczyć sie nawyku zmywania makijażu przed snem.

Comments

Leave a Reply