Czy nastolatka potrzebuje konturówki do ust?

Październik 5, 2012

Nastolatki często chcą stać się dorosłe. Zamiast cieszyć swoim niezaprzeczalnym urokiem – na siłę próbują się postarzyć. Dotyczy to szczególnie dziewczyn, które zaczynają ubierać się w prowokujący sposób i malować do szkoły. To normalne, że czują potrzebę zmian – nie należy jednak pozwalać im na wszystkie eksperymenty.

konturówki do ust

dla nastolatki

Co powinno znajdować się w kosmetyczce nastolatki? nawilżający, czy tonik, żel do mycia twarzy (mydło bowiem wysusza skórę) i rusz do rzęs. Te dziewczyny, które mają problemy z cerą mogą kupić korektor i nim zakrywać krostki. Nie należy jednak akceptować tego, że młode dziewczyny psują swoją urodę fluidem czy pudrem, który nie tylko fatalnie wygląda na młodej buzi, ale i szkodzi cerze, zatykając pory. Dziewczyny nie potrzebują też  czy czerwonej pomadki. Mocno umalowane usta nie pasują gimnazjalistce, a tym bardziej nie spodobają się nauczycielom. Wystarczy pomadka ochronna czy błyszczyk. Im więcej naturalności – tym lepiej, jednak trudno się dziwić, że nastolatki chcą sprawdzić jak wyglądają w makijażu. Mogą więc od czasu do czasu malować oczy – tusz do rzęs czy kolorowe cienie do powiek prędzej czy później i tak znajdą się w ich szufladzie. Każda mama nie powinna pozwalać jednak na używanie jej – zamiast makijażu dziewczyna stworzy maskę i jedynie się oszpeci. Lepiej zainwestować w kosmetyki, które głęboko oczyszczają skórę twarzy – jak lub kosmetyki nawilżające.

Młoda dziewczyna nie potrzebuje ani pomadki ani konturówki do ust, To kosmetyki dla dojrzałych kobiet, które potrzebują podkreślania urody. Nastolatki powinny stawiać na naturalność.

Dziewczyna w nastoletnim wieku może mieć własne mleczko oczyszczające, Powinna nauczyć sie nawyku zmywania makijażu przed snem.

Comments

Leave a Reply