Czy ktoś dziś posiada patery?

Marzec 20, 2012

Dzisiaj ma większą funkcję użytkową niż dawniej. Żyjemy w blokach, które trudno traktować jako posiadłości dziedziczone z pokolenia na pokolenia. Czasy się zmieniły,a więc i sposób mieszkania. Mało kto dziedziczy , a nawet po przodkach, a więc mało kto dziedziczy stare i .

Mieszkania są tymczasowe

Żyjemy w biegu i tak też mieszkamy. Gdy urządzamy mieszkanie nie w głowie nam wieszanie drogocennych lamp czy obrazów rodzinnych. Często ich także po prostu nie mamy. Mieszkanie ma być wygodne i ładne, jednak jego estetyka bazuje często na tym, co typowe. Dawniej domy posiadały własne życie – meble były wykonywane na zamówienie, a ich jakość pozwala na przetrwanie przez wiele pokoleń. Dzisiejsze meble Ikea trudno wyobrazić sobie jako dziedzictwo. Na stołach nie leżą bowiem patery, a pod ścianą nie stoją , które wybija czas domownikom i domowi. Meble nie są ozdobami samymi w sobie, które zachwycają misternym wykonaniem.

mieszkanie

Stylowe zegary nie są dzisiejsze

Dom to dzisiaj przechowalnia. Tak wiele ludzi żyje w nieustannym pośpiechu, że do domu przychodzi prawie wyłącznie spać. Posiadanie rodziny nieco taką sytuację zmienia, jednak dom przestał być miejsce, które zostaje z człowiekiem na długie lata, a nawet całe życie, ponieważ gdy odczuwamy potrzebę zmiany – po prostu go zmieniamy lub przeprowadzamy się, pozostawiając ściany, podłogi, a nawet meble nowym lokatom. Stylowe zegary stoją więc tylko na witrynach sklepowych.

Dzisiaj patery pozostaja tajemniczym słowem, które jest obce, ponieważ posiadanie drogocennych pamiątek rodzinnych jest coraz rzadsze. Ludzie żyją w biegu i nie zastanawiają się nad gromadzeniem wartościowym przedmiotów, które można przekazać pokoleniu...

Dzisiaj stylowe zegary nie są w modzie - panuje minimaliz, a mało jakie meble dziedziczy się. Jakość wielu przedmiotów i mebli jest wątpliwa, dlatego kolejne pokolenia nie mają czego dziedziczyć.

Comments

Leave a Reply