Czemu ślubne dekoracje są drogie?

Wrzesień 27, 2012

Czy muszą tyle kosztować? Nie jeżeli zrobi się je samemu! To wymaga czasu i cierpliwości, jednak pozwala zaoszczędzić parę groszy. Ślub i organizacja wesela to drogie zobowiązanie.

Fajne i pamiątki dla gości

Zaproszenia są niepozorne, ale kosztują naprawdę sporo. Liczy się jakość papieru, wydruk… Jeżeli kupimy materiały sami, możemy wykonać nie tylko tańsze, ale i wyjątkowe zaproszenia. Te sklepowe bazują na podobnych wzorach – robione samodzielnie będą oryginalne. Czasami wystarczy wywołać wspólne zdjęcie narzeczonych i na odwrocie przykleić kartkę z ważną informacją o tym, gdzie i o której odbywa się ślub. Takie zaproszenie z pewnością zapadnie w pamięć. Podobnie ciekawie wyglądają wykonane pudełka, w które można włożyć gościom ciasto na wynos. To fajne gadżety.

ślubne dekoracje

Nie musi być kiczowato

Ślubne dekoracje można wykonać samemu. Jeżeli planujemy wesele w ogrodzie, możemy ozdobić stoły małymi bukiecikami kwiatów (jeżeli ślub jest jesienią, kwiaty można zastąpić liśćmi).  Karteczki z imionami zaproszonych gości można również zrobić samemu. Za pracę należy zabrać się odpowiednio wcześnie. czy ręcznie robione muszą być pomalowane i polakierowane. Takie dekoracje są jednak przede wszystkim unikatowe. Zamiast motywów kwiatowych czy tandetnych serduszek można ze zwykłych kieliszków zrobić wyjątkowe . Metoda decoupage pozwala na przyklejenie do szkła zdjęć. Ślub to w końcu święto dwojga ludzi…

Własnoręcznie wykonane dekoracje ślubne mogą być piękniejsze niż te kupione, które bywają kiczowate. Ślub nie musi bowiem wyglądać tandetnie.

Comments

Leave a Reply